Logowanie

Acoustica Audio El Rey – wirtualny kompresor lampowy sygnowany przez Greg'a Wells'a

Acoustica Audio El Rey – wirtualny kompresor lampowy sygnowany przez Greg'a Wells'a

Acoustica Audio prezentuje owoc współpracy ze znanym producentem i inżynierem dźwięku Greg'iem Wells'em. El Rey to nowy wirtualny kompresor lampowy wzorowany na jednym z najbardziej uznanych i poszukiwanych na rynku wtórnym procesorów dynamiki – RCA BA-6A.

Kompresor ten był powszechnie używany w latach '50 i '60 ubiegłego wieku w studiach emisyjnych radia i telewizji, stosowano go także w studiach nagraniowych. Urządzenie to jest trudno dostępne, a gdy się już pojawi ceny oscylują w wysokości kilkunastu tysięcy złotych. Istnieją wprawdzie już emulacje w zasadzie wszystkich uznanych sprzętów studyjnych, nie zawsze jednak oferują one jakość i charakter brzmienia ich pierwowzorów, dodatkowo weryfikacja takiej wtyczki w oparciu o oryginał to przywilej niewielkiej grupy osób. Greg Wells, posiadacz jednego z kompresorów RCA BA-6A, spędził wiele miesięcy współpracując z Acoustica Audio i Studio DMI nad wirtualną emulacją o nazwie El Rey i jak twierdzi „brzmi jak mój RCA (…), w życiu nie słyszałem tak brzmiącego oprogramowania”.

 AcousticaAudio ElRey 2

El Rey to nowa pozycja w serii wtyczek DIAMOND. Zawiera presety stworzone we współpracy z osobistościami takimi jak Dave Pensado, Joe Chiccarelli, Serban Ghenea, Jason Evigan, David Kalmusky, Alan Meyerson, Mark 'Spike' Stent, busbee, Mark Rubel i oczywiście Wells.

 

Więcej na stronie producenta: acustica-audio.com