Logowanie

Steven Slate Drums 5 – nowa edycja ikonicznej wtyczki perkusyjnej

Steven Slate Drums 5 – nowa edycja ikonicznej wtyczki perkusyjnej

Steven Slate prezentuje piątą edycję legendarnej wtyczki perkusyjnej Steven Slate Drums.

Steven Slate Drums to wirtualny moduł perkusyjny używany przez muzyków i inżynierów na całym świecie. Realistyczne brzmienie, wysokiej jakości próbki i intuicyjna obsługa to fundamenty jego sukcesu. W piątej odsłonie programu znajdziemy odświeżony interfejs, bibliotekę Deluxe 2 wprowadzającą 50 nowych instrumentów, bibliotekę groove'ów zawierającą ich ponad 1000, dodatkowe efekty i zestawy perkusyjne, ale najważniejszy jest zaprojektowany do tej wersji fizycznie modelowany algorytm odtwarzania, gwarantujący nową jakość i znaczną poprawę brzmienia. Wszystkie poprzednie wersje i rozszerzenia są nie tylko kompatybilne z SSD5, ale zostały również przetworzone przez nowy silnik dźwiękowy.

SSD5 1

Nowy interfejs stworzono z myślą o intuicyjnej nawigacji, wprowadzono również szereg ulepszeń.

Używając widoku zestawu lub widoku komórek możemy teraz załadować równocześnie 32 bębny z 32 samplami użytkownika (2 warstwy stereo). Pojawiła się również sekcja obwiedni ADSR i pokrętło Master Volume. Możemy zgrupować suwaki na mixerze, odwrócić polaryzację na wszystkich, nie tylko wybranych mikrofonach oraz korzystać ze skrótów klawiszowych funkcji solo i wyciszania ścieżek. Ułatwiono routing i mapowanie MIDI. Poprawiono jakość resamplingu, dodano możliwość ustawienia balansu między mikrofonami bezpośrednimi a ambientowymi.

SSD5 2

Steven Slate Drums 5 zawiera w sumie 138 zestawów perkusyjnych, w tym 84 stopy, 77 werbli, 58 tomów, 11 hi-hat'ów, 14 crash'y, 6 ride'ów, 4 splash'e, 3 talerze china i po jednym clap'ie, tamburynie i cowbell'u. Występują zarówno czyste jak i przetworzone sample.

Na zachętę producent udostępnia opartą na nowej bibliotece Deluxe 2 darmową próbną wersję SSD5, która nie ulega wygaszeniu.

 

Więcej informacji na stronie producenta stevenslatedrums.com