Logowanie

Steinberg Dorico – upgrade do wersji 2.2

Steinberg Dorico – upgrade do wersji 2.2

Steinberg informuje o nowej wersji oprogramowania do tworzenia zapisu nutowego Dorico 2.2. Wprowadzone zmiany spowodują, że stworzenie partytury będzie jeszcze szybsze i łatwiejsze.

Steinberg Dorico2 2 1

Dorico 2.0 dostarczył zestaw narzędzi pomagających w pracy nad muzyką do filmu, telewizji i gier włączając w to obsługę kodu czasowego, znaczników, automatyki MIDI i nie tylko. Wersja 2.2 wprowadza bardziej rozbudowane funkcje MIDI: nagrywanie w czasie rzeczywistym, ulepszoną transkrypcję z automatycznym wykrywaniem triol, kwintol itd., kwantyzacją czy zapisem enharmonicznym, a nawet mikrotonalnym.

Steinberg Dorico2 2 2

Tworzenie muzyki do filmów czy gier wymaga szybkiej reakcji na zmiany w materiale źródłowym, Dorico 2.2 by to zapewnić umożliwia import i eksport informacji o zmianie tempa. Zastąpi to istniejące metrum, tempo lub markery zostawiając bez zmian resztę zapisu. Umożliwia także komponowanie do video w oparciu o ten sam silnik co w Cubase i Nuendo.

Steinberg Dorico2 2 3 Steinberg Dorico2 2 4

Program posiada też wiele innych użytecznych funkcji np. zapis tryli, okno do edycji symboli muzycznych i ulepszone skróty klawiszowe. Umożliwia też zapis swingu i takich artykulacji jak scoop, plop, doit, fall oraz repetycji np. D.C., D.S., Coda i Fine.

Dorico 2.2 udostępnia prawie 1,500 brzmień, dzięki którym odsłuchamy efekty naszej pracy, obsługuje instrumenty i efekty VST3, których sam zawiera 30 i posiada edytor MIDI w formie piano roll.

Steinberg Dorico2 2 5 

Więcej informacji na stronie www.dorico.com