Logowanie

Korg Volca Drum i Volca Modular – idzie nowe

Korg Volca Drum i Volca Modular – idzie nowe

Niedawno do sieci wyciekła informacja zwiastująca nadejście nowych modeli z popularnej serii Volca. Nowe urządzenia Korga to Volca Drum i Volca Modular.

Nie wiadomo jeszcze kiedy nowe instrumenty będą miały swoją premierę, być może stanie się to na tegorocznej edycji NAMM Show, która odbędzie się już za dwa tygodnie.

Korg VolcaDrumModular 1 

Micro Modular Synthesizer wygląda na moduł napakowany funkcjami. Oprócz oscylatorów, modulatorów (w tym sekcja „Woggle”) i obwiedni wyposażony jest w 16-krokowy sekwencer i gniazda, którymi połączymy poszczególne moduły. Znajdują się tu też porty CV i synchronizacji w standardzie Eurorack'owym, rozwiązanie znane już z poprzednich modeli Volca. Modular posiada również szereg skal, z których możemy skorzystać. Oprócz durowej, molowej i np. doryckiej znajdują się tu takie ciekawostki jak skala japońska i dwie określone jako „egzotyczne”.

Korg VolcaDrumModular 2 

Volca Drum to 10-kanałowy cyfrowy syntezator perkusyjny z sekwencerem. Prezentuje się w minimalistycznym tonie, jednak posiada wszystkie funkcje potrzebne do kreowania brzmień perkusyjnych i ich sekwencjonowania. Wyposażono go także w modulator oraz generator obwiedni, dwie warstwy dla każdego brzmienia i elegancki wyświetlacz.

 

Więcej informacji pojawi się zapewne wkrótce na stronie producenta: www.korg.com
Dystrybutor: MegaMusic | www.megamusic.pl