Logowanie

ZOOM G1 FOUR, G1X FOUR, B1 FOUR, B1X FOUR i GCE-3 – nowe efekty dla gitarzystów, basistów i emulator toru gitarowego

ZOOM G1 FOUR, G1X FOUR, B1 FOUR, B1X FOUR i GCE-3 – nowe efekty dla gitarzystów, basistów i emulator toru gitarowego

ZOOM zaprezentował swoje najnowsze efekty pedałowe przeznaczone do użycia z gitarami basowymi, elektrycznymi, a także ciekawe urządzenie przydatne w trakcie samodzielnej produkcji ścieżek gitarowych.

ZOOM G1 FOUR i G1X FOUR (dodatkowo z pedałem ekspresji) to najnowsze multiefekty, następcy wcześniejszych modeli G1on i G1Xon. Pojawiły się w nich funkcje, których brakowało w poprzednich modelach np. looper, biblioteka brzmień perkusyjnych oraz pełna integracja z oprogramowaniem Guitar Lab, które wraz z wprowadzeniem na rynek nowych produktów zostanie zaktualizowane do wersji 4.0. W programie pojawią się wówczas dodatkowe możliwości ułatwiające tworzenie, modyfikację brzmień, łańcuchów efektów i symulacji wzmacniaczy.

 Zoom B1G1 1

G1 FOUR udostępnia 65 efektów, a G1X FOUR posiada ich aż 71, z czego możemy stosować do 5 efektów naraz ustawionych w dowolnej kolejności. Do tego można skorzystać z symulacji brzmienia 13 modeli klasycznych wzmacniaczy. Looper umożliwia nagranie do 30 sekund/64 bitów w jakości CD audio spośród 68 rytmów do wyboru. Pamięć umożliwia zapisanie do 50 brzmień stworzonych przez użytkownika. Funkcja Swap ułatwia rozmieszczanie brzmień, Auto Save służy automatycznemu zapisowi wszystkich parametrów brzmień, a Preselect umożliwia ciche przełączanie w trakcie odtwarzania. Wbudowany tuner chromatyczny obsługuje każdy standardowy strój gitarowy, w tym otwarte i obniżone dźwięki. Oprócz standardowego wejścia mono i wyjścia stereo Jack 1/4'' znajduje się jeszcze wejście stereo AUX 3,5 mm. Efekt wyposażony jest w podświetlany ekran LCD z regulacją kontrastu i zasilany 4 bateriami AA (czas pracy do 18 godzin na bateriach alkalicznych), opcjonalnie z zasilacza sieciowego lub portu USB służącego do aktualizacji oprogramowania i komunikacji z programem Guitar Lab, który dostajemy w zestawie.

 Zoom B1G1 2

Modele B1 FOUR i B1X FOUR (z pedałem ekspresji) to basowe odpowiedniki wyżej opisanych urządzeń. Podobnie jak urządzenia z serii G1 są to następcy modeli B1on i B1Xon. Odróżniają się czerwonym kolorem obudowy, wbudowany tuner naturalnie przeznaczony jest do gitar basowych (obsługuje standardowe stroje basowe, w tym niskie H, wysokie C i obniżone dźwięki), a w emulacjach modeli wzmacniaczy znajdziemy ich dziewięć. Reszta funkcji i możliwości wypada identycznie jak w powyższych efektach G1 i G1X.

 Zoom B1G1 3

Interesującą nowinką jest ZOOM GCE-3 Guitar Circuit Emulator. Jest to zarówno rejestrator z interfejsem USB do partii gitarowych jak i zminiaturyzowana wersja multiefektów opisanych powyżej i tych starszych np. G1, G3n, G3Xn, G5n, B1, B3n oferujący nieskończone możliwości kreowania brzmień. Posiada wbudowane DSP, a łączność z ZOOM Guitar Lab (dostępnym oczywiście w zestawie z urządzeniem) nawiążemy poprzez port USB-C. Gitarę podłączymy standardowym kablem Jack 1/4'', oprócz tego do dyspozycji mamy wejście stereo AUX Jack 3,5 mm i takie samo wyjście słuchawkowe z regulacją głośności.

 Zoom B1G1 4

Więcej informacji na stronie producenta: www.zoom.co.jp
Dystrybutor: www.sound-service.eu