Logowanie

TASCAM DR-40X, DR-07X i DR-05X – nowa seria rekorderów

TASCAM DR-40X, DR-07X i DR-05X – nowa seria rekorderów

W trakcie tegorocznego NAMM Show TASCAM zaprezentował nową serię profesjonalnych ręcznych rejestratorów audio, a w niej trzy modele: DR-40X, DR-07X i DR-05X.

TASCAM DRX 1

DR-40X wyposażono w zintegrowane kierunkowe mikrofony stereo ze skalowalną konfiguracją A/B lub X/Y, podwójne wejście combo XLR/TRS, zasilanie phantom konieczne dla mikrofonów pojemnościowych i możliwość przewodowego zdalnego sterowania. Urządzenie jest w stanie rejestrować 4 ścieżki naraz. Został stworzony z myślą o nagrywaniu profesjonalnej jakości dźwięku w trakcie nagrywania wideo z użyciem lustrzanki cyfrowej (DSLR), zadań terenowych, ale również nagrywania muzyki, sound design'u i wiele więcej. Osoby nagrywające z użyciem DSLR docenią funkcję Auto-Tone generującą wskazówkę dźwiękową na początku każdego ujęcia.

TASCAM DRX 3

Pozostałe dwa modele są bardziej kompaktowe, DR-07X wyposażony jest w skalowalne zintegrowane kierunkowe mikrofony, które można skonfigurować jako A/B lub X/Y, natomiast DR-05X rejestruje z użyciem dwóch wszechkierunkowych mikrofonów pojemnościowych, co sprawdzi się w nagrywaniu muzyki lub wywiadów i spotkań.

TASCAM DRX 2

Urządzenia z serii DR-X mają wbudowany interfejs audio USB z dwoma wejściami i wyjściami, co czyni je użytecznymi także w realizowaniu stream'ów, podcast'ów lub w pracy z programami DAW. Maksymalny rozmiar obsługiwanej karty pamięci microSDXC to 128 GB. Pozostałe udogodnienia w nowych rejestratorach TASCAM to jasne podświetlenie ekranu, tryb dyktowania pozwalający przeskakiwać do zaznaczonych momentów, sterować prędkością odtwarzania i aplikujący specjalne ustawienie korektora do tego celu oraz tryb nadpisywania, który umożliwia precyzyjne wtrącenie poprawki do materiału (punch-in) z możliwością jednokrotnego cofnięcia operacji. Funkcja Auto-Recording włącza nagrywanie w momencie, gdy urządzenie wychwyci jakiś dźwięk, a Pre-Recording zapobiega ucięciom materiału nagrywając do 2 sekund przed włączeniem.

Tascam zapowiedział natychmiastowe wdrożenie do sprzedaży nowej serii rejestratorów, pozostaje tylko wypatrywać ich wkrótce na rodzimym rynku.

Strona producenta: tascam.com
Strona dystrybutora: www.polsound.pl