Logowanie

TASCAM SERIES 102i oraz 208i – interesujące interfejsy audio

TASCAM SERIES 102i oraz 208i – interesujące interfejsy audio

TASCAM wprowadza dwa nowe interfejsy audio pracujące z parametrami 24-bit/192 kHz. Obecnie jest to standard, a zatem czy zaskoczą nas czymś, czy zmieszają się z falą pozostałych urządzeń, od których internet ostatnio huczy?

Uwagę przyciąga fakt, że SERIES 102i to urządzenie o 10 wejściach i 2 wyjściach, podczas gdy 208i oferuje 20 wejść i 8 wyjść. Przy tak kompaktowych rozmiarach musi być jakiś haczyk, i jest: złącza S/MUX, dzięki którym możemy rozszerzyć interfejs o urządzenie ADAT lub S/MUX dodając tym samym 8 kanałów. SERIES 208i takich złącz ma dwa, zatem 16 wejść optycznych i 4 z przodu. Ustawienia można kontrolować z poziomu oprogramowania dołączonego w zestawie, a dzięki wbudowanemu DSP każdy kanał dysponuje cyfrowym pogłosem, kompresorem, czteropasmowym korektorem i funkcją odwrócenia polaryzacji. Przekłada się to również na zminimalizowanie latencji i odciążenie procesora naszego komputera.

Tascam series 1Tascam series 2

TASCAM SERIES 102i wyposażono w 2 wejścia „combo” oparte o przedwzmacniacze Ultra-HDDA z osobno włączanym zasilaniem phantom dla każdego z wejść. Oprócz pary symetrycznych wyjść liniowych 1/4'' mały interfejs pozwala też wpiąć dwie pary słuchawek z osobno kontrolowanymi poziomami głośności. Większy SERIES 208i oferuje 4 wejścia „combo” i 8 symetrycznych wyjść liniowych co czyni go doskonałym do miksowania w domenie 7.1 albo monitorowania naszych miksów na różnych monitorach. 

Tascam series 3

Razem z interfejsem otrzymamy także program DAW Steinberg Cubase LE lub Cubasis LE jeśli korzystamy z urządzeń sygnowanych jabłkiem, modelowe efekty gitarowe IK Multimedia AmpliTube i T-RackS dostarczający wirtualnych narzędzi masteringowych. Kontrolę nad naszym torem audio sprawować będzie TASCAM Control, oprogramowanie w którym ustawimy dowolny routing wszystkich naszych sygnałów (analogowych, optycznych i USB), poustawiamy DSP i poziomy głośności. 

Tascam series 4

 

Więcej informacji na stronie producenta: tascam.com
Dystrybutor: www.polsound.pl