Logowanie

Mac Evo – nowa koncepcja na jednostkę mieszczącą się pomiędzy serią Mini a Pro

Mac Evo – nowa koncepcja na jednostkę mieszczącą się pomiędzy serią Mini a Pro

Projektant Pierre Cerveau wyszedł z interesującą propozycją i projektem na nową jednostkę Apple.

Koncept powstał z myślą o twórczych użytkownikach Mac'a, zajmujących się mediami i grami, albo każdego kto wymaga zapasu mocy obliczeniowej i wszechstronności w kompaktowej i mobilnej odsłonie. Mac Evo stanowi rozwiązanie problemu rozbudowy urządzeń Apple, które z każdą edycją zawierają coraz więcej stałych i nie podlegających wymianie elementów, a także przewiduje ciekłe chłodzenie procesora i karty graficzej z wykorzystaniem cyrkulacyjnego wentylatora promieniowego, nazywany przez niego Liquid Radia, co pozwoli podnieść wydajność podzespołów do maksimum.

Mac Evo 1Mac Evo 2

Mac Evo miałby oferować możliwość rozbudowy, oddając do dyspozycji standardową kieszeń na procesor, port na kartę graficzną MXM typu 3, RAM w formacie SO-DIMM DDR4 oraz porty M.2 i SATA na dyski twarde. Projektant przewidział złącze HDMI, cztery złącza Thunderbolt, dwa porty USB i jedno wejście Ethernet pod którymi znajdują się dwie „szuflady” na dyski SSD 2,5''.

Mac Evo 3Mac Evo 4

Nie mam pojęcia jaka byłaby faktyczna wydajność systemu chłodzenia Liquid Radia i wyobrażam sobie, że stworzenie cyrkulacyjnego wentylatora promieniowego mogłoby być nie lada wyzwaniem. Jednak pomysł mi się bardzo spodobał, więc umieściłem go w projekcie. Wiem także, że przyszłość formatu MXM dla kart graficznych nie jest niczym pewnym, jednak ja go bardzo doceniam ze względu na niewielkie rozmiary przy architekturze wystarczająco mocnej dla większości użytkowników. Projektując skupiam się na estetyce, chcę by produkt był ładny. W rzeczywistości pewnie znacznie ograniczono by ilość aluminium użytego do budowy ze względu na zbyt wysoki koszt. Spodziewam się, że o ile projekt ujrzy światło dzienne będzie zawierał znacznie więcej plastiku, ale z metalową obudową” – mówi Pierre Cerveau.

Mac Evo 5Mac Evo 6

Gwoli ścisłości: to nie jest żaden przeciek od Apple'a, ani zaplanowany prototyp, a bardzo ciekawy projekt wykonany przez człowieka, który uznał, że coś takiego byłoby wielce przydatną sprawą. Nie wiadomo czy Mac Evo ma jakąkolwiek przyszłość, ale jeśli projekt się spopularyzuje wśród potencjalnych użytkowników, to kto wie? Co Wy na ten temat myślicie?

Więcej informacji znajdziecie na stronie: www.designbypierre.com