Logowanie

Roger Mayer RM58 – dwukanałowy limiter z emulacją taśmy

Roger Mayer RM58 – dwukanałowy limiter z emulacją taśmy

Roger Mayer RM58 to dwukanałowy dynamiczny limiter o konstrukcji FET, znany z doskonałej jakości i zresztą stworzony przez człowieka-legendę.

Modele RM57 i RM58 są wprawdzie na świecie już przeszło 50 lat, niedawno jednak RM58 został rozbudowany o moduł emulacji taśmy 456HD. Oprócz charakterystycznej dla magnetofonu Studer A80 saturacji na taśmie Ampex 456, moduł 456HD jest w stanie bez problemu wysterować sygnał do wysokich poziomów gotowych do nagrania bezpośrednio w DAW.

RogerMayer RM58 4

Sam limiter stereo RM58 to najwyższej jakości bezkompromisowa konstrukcja. W wyniku zastosowania dynamicznej redukcji głośności nie posiada pokrętła parametru Ratio, który zmienia się pod wpływem sygnału. Dopracowany układ oparty o tranzystor polowy cechuje się wyjątkową precyzją co skutkuje szeroką stereofonią z dobrze osadzonym centrum nawet przy użyciu mocnej kompresji. Konstrukcja zawiera się całkowicie w klasie A, włącznie z wyjściami.

RogerMayer RM58 1

Jest to procesor-legenda, tak jak jego twórca, Roger Mayer, światowej sławy konstruktor efektów gitarowych. Blisko współpracował z Hendrix'em w latach 60-tych, wielu znanych muzyków korzystało i wciąż korzysta z jego produktów, a w gronie tym znaleźli się także Jimmy Page, Stevie Wonder i Bob Marley. Za najbardziej znany efekt uznaje się Octavię, ten pedał gitarowy Jimi Hendrix używał w trakcie solówki w „Purple Haze” i „Fire”, ale Roger Mayer ma w swoim portfolio szeroką gamę korektorów i procesorów dynamiki obecnych w światowej czołówce studiów nagraniowych. Jeden z nich właśnie został przystosowany do współpracy z domeną cyfrową w studiach, gdzie ceni się analogową duszę i najwyższej klasy dźwięk.

RogerMayer RM58 2 

Więcej informacji na stronie producenta: www.roger-mayer.co.uk
Dystrybucja: www.kmraudio.com

 RogerMayer RM58 3