Logowanie

Kemper PROFILER OS 5.7 – pięć nowych pogłosów do wzmacniacza z modelingiem

Kemper PROFILER OS 5.7 – pięć nowych pogłosów do wzmacniacza z modelingiem

Kemper wprowadza aktualizację OS 5.7 dla rozbudowanego wzmacniacza gitarowego PROFILER, a wraz z nią pięć nowych pogłosów o zróżnicowanych charakterach.

Szczególną cechą tego wzmacniacza jest technologia emulująca brzmienie, a samo urządzenie posiada bibliotekę profili odwzorowujących zachowanie konkretnych głośników i mikrofonów, a także funkcje pozwalające na szczegółową kontrolę i kreowanie brzmienia. Umożliwia to podłączenie bezpośrednio do komputera i rejestrację w dowolnym programie DAW.

Nowa wersja oprogramowania OS 5.7 wprowadza kilka nowych możliwości routing'u, optymalizuje funkcjonowanie systemu i wprowadza następujące efekty:

Spring Reverb – inspirowany jednym z najbardziej poszukiwanych pogłosów sprężynowych powstałym w roku 1963 – Reverb Tank. Ceniono go za stromy filtr dolnozaporowy i brzmienie „jak z wilgotnej jaskini”, a natężenie tego charakteru kontroluje osobny parametr „Dripstone”.

Natural Reverb jest w stanie odtworzyć charakterystykę każdego pomieszczenia z użyciem tylko trzech pokręteł. Można dzięki temu utworzyć wrażenie pomieszczeń od małego pokoju po ogromną halę, bądź brzmienie pogłosu płytowego.

Echo Reverb to rodzaj efektu Delay połączonego z pogłosem. Przypomina Natural Reverb, ale z funkcją kontroli Feedback w parametrze Pre-Delay. Wytwarza rytmiczne powtórzenia pogłosu.

Cirrus Reverb stanowi przeciwwagę dla poprzednich i jest przeznaczony do bardzo długich i eterycznych pogłosów. Pozwala w ten sposób na tworzenie surrealistycznych przestrzeni, nie posiada parametru Pre-Delay i ma odmienny odmienny charakter modulacji.

Kemper Profiler update 1

Nowy firmware umożliwia dowolne umieszczanie Delay-ów i Reverb-ów w torze audio – można do tego wykorzystać komórki efektów przed i po wzmocnieniu. Efekt Space dostępny dotychczas w sekcji Output można teraz łączyć z innymi efektami, pojawił się także Legacy Reverb, czyli algorytm mający zapewnić kompatybilność z powstałymi przed aktualizacją zapisanymi konfiguracjami.

 

Więcej informacji na stronie: www.kemper-amps.com
Dystrybucja: audiostacja.pl