Logowanie

Nembrini Audio LoFi Vintage Clipper – nowa wtyczka do przesteru i saturacji

Nembrini Audio LoFi Vintage Clipper – nowa wtyczka do przesteru i saturacji

Na rynek producentów wirtualnych narzędzi i efektów do obróbki dźwięku wchodzi nowy zespół – Nembrini Audio. Ich pierwszy produkt można pobrać na zachętę za darmo, ale tylko przez ograniczony czas.

Za nową markę odpowiada Igor Nembrini, znany ze współpracy w tworzeniu najlepszych emulacji wzmacniaczy gitarowych, jego doświadczenie przekracza już okres dekady. Tworzone przez Nembrini Audio emulacje zaczynają się od dokładnej cyfrowej reprodukcji działania analogowych obwodów, następnie są dostrajane dla osiągnięcia doskonałej jakości finalnego produktu. Zespół specjalizuje się w tworzeniu cyfrowych odpowiedników analogowych saturatorów.

Również LoFi Vintage Clipper to saturator/przester współpracujący z Mac OS i 64-bitowym Windowsem, dostępny w formatach VST, VST3, AAX Native i AU. Wtyczka prezentuje trzy pokrętła: Distortion, będący precyzyjnie dostrojonym algorytmem clipping'u, przycina transienty i zwiększa gęstość naszej barwy. Saturation kontroluje specjalnie zaprojektowany algorytm odtwarzający zachowanie analogowych magnetofonów i wejść/wyjść vintage'owych konsol mikserskich. Poza tym w centralnym położeniu znajduje się pokrętło pozwalające na kompensację głośności lub docelowe wysterowanie, a na bokach mierniki porównujące poziom wchodzącego i wychodzącego sygnału. Sprawdza się na pojedynczych ścieżkach, całych grupach i w finalnej obróbce kawałka. Oferując podbarwienie od delikatnego nasycenia po niszczące przestery poprawia prezencję elementu w miksie i wyciska wszystkie „soki” z naszych ścieżek. Jeśli jesteście ciekawi jak sprawdzi się na pokładzie Waszego DAW to łapcie wtyczkę za darmo, ale pośpieszcie się, bo producent nie podaje informacji jak długo trwać ma ta specjalna oferta, zanim cena zmieni się na planowane 79 USD.

 

Więcej informacji i próbki brzmienia na stronie: www.nembriniaudio.com