Logowanie

Telefunken Elektroakustik Alchemy TF29, TF39, TF47 i TF51 – nowe mikrofony pojemnościowe już wkrótce dostępne

Telefunken Elektroakustik Alchemy TF29, TF39, TF47 i TF51 – nowe mikrofony pojemnościowe już wkrótce dostępne

W ciągu kilku następnych tygodni na rynku ma pojawić się nowa seria wielkomembranowych mikrofonów pojemnościowych Telefunken Alchemy.

Cztery nowe modele wyglądają na eleganckie repliki „klasyków” wśród mikrofonów, podobno to jednak żadne reprodukcje, a na nowo przemyślane lampowe „pojemniaki” do studia. Wszystkie cztery mikrofony produkowane są w USA, ich ceny wprawdzie nie są jeszcze znane, ale porównując do innych produktów Telefunken w tej klasie należałoby się spodziewać kwoty czterocyfrowej.

 Telefunken AlchemyTF 1

Pierwszy z nich, TF29 to niejako kontynuacja myśli inżynieryjnej zawartej w modelu CU-29 Copperhead. Wykorzystuje transformatory Lundahla i lampę typu 5654W, co skutkować ma naturalnym i dobrze zbalansowanym brzmieniem. Według producenta mikrofon ten będzie prawdziwym wołem roboczym, sprawdzającym się nie tylko w rejestracji wokalu, ale również gitar akustycznych i bębnów.

Telefunken AlchemyTF 2


Następny model, TF39 brzmieniowo i z wyglądu jest bardzo podobny do wyżej opisanego TF29, oferuje on jednak trzy charakterystyki – może pracować w trybie kardioidalnym, wszechkierunkowym i ósemkowym.

 Telefunken AlchemyTF 3

Model TF47 wyposażono już w inne komponenty, w środku znajduje się lampa 5840W i transformator BV8. Mikrofon ten ma charakteryzować głęboki, okrągły dół i prominentne środkowe pasmo, przez co wspaniale nada się do niższego wokalu, wzmacniaczy gitarowych i bębnów. Telefunken określił jego brzmienie jako „niemieckie”, cokolwiek to znaczy ;) ale w domyśle solidne i precyzyjne.

 Telefunken AlchemyTF 4

Ostatni w rodzinie Telefunken Alchemy model to TF51, o brzmieniu „austriackim”, co w tym wypadku wyjaśniono jako dźwięk z gładką i wyraźną górą, naturalnym środkiem i zrównoważonym dołem. Ze względu na użycie lampy 6072A i kapsule opartej na konstrukcji CK12 mikrofon ten jest nieco porównywany do modeli ELA M 251E i C12. Przetwornik konstruowany jest w niemieckiej miejscowości Haufe.

 Telefunken AlchemyTF 5

Więcej informacji na stronie producenta: www.telefunken-elektroakustik.com
Dystrybucja: www.musictoolz.pl