Logowanie

Arturia Pigments i MatrixBrute zabrzmią w ścieżce dźwiękowej serialu Netflix'a

Arturia Pigments i MatrixBrute zabrzmią w ścieżce dźwiękowej serialu Netflix'a

W trakcie przygotowań oprawy muzycznej do nowej produkcji Netflix'a „Forumła 1: Jazda o życie” wykorzystano syntezatory Arturii – wirtualny Pigments i potężny MatrixBrute.

Arturia Formula1 1

Walter Mair, muzyk i producent pochodzący z Austrii zaczynał od kompozycji do gier już po skończeniu studiów. Miał okazję tworzyć do takich tytułów jak Grand Theft Auto czy Killzone. W trakcie prac nad muzyką do „Formuły 1” zdecydował się na instrumenty Arturii. Zapytany o różnice między tworzeniu do gier i seriali powiedział – główną różnicą jest fakt, że gry są nieliniowe, dlatego zazwyczaj tworzę 3-minutowe utwory i dostarczam różne ślady, aby umożliwić deweloperowi szerokie możliwości wpływania na materiał. Muzyk przyznaje, że najwięcej czasu spędza użytkując Pigments, który okazał się dla niego idealnym instrumentem do basów, partii prowadzących i syntezatorowych, a w przypadku „Formuły 1” zdecydował się połączyć w swej twórczości domenę analogową i cyfrową. Kiedy siadam do MatrixBrute'a czuję się jakbym siadał do systemu modularnego. Co naprawdę doceniam, to fakt, że mogę stworzyć na nim unikalne brzmienie. Zostałem poproszony o stworzenie głównego motywu do serialu „Formuła 1” i co ciekawe perfekcyjne brzmienie uzyskałem tworząc na matrycy napis F1. MatrixBrute to dla mnie dzieło sztuki, można na nim zrobić wszystko – dodaje Walter.

Arturia Formula1 2

Więcej o wrażeniach płynących z użytkowania tych syntezatorów i ich zastosowaniu w muzyce do serialu znajdziecie w filmiku poniżej. Warto wspomnieć, że aktualnie trwa promocja, dzięki której przy zakupie Arturia MatrixBrute otrzymamy specjalny case o wartości 1000 zł!

 Arturia Formula1 3

Więcej informacji na stronie producenta: www.arturia.com
Dystrybutor: Audiotech | audiotechpro.pl