Logowanie

Grp Synthesizer V22 – prototypowy analogowy wokoder

Grp Synthesizer V22 – prototypowy analogowy wokoder

Niedawno w sieci pojawiła informacja o pracach Grp Synthesizer nad nowym analogowym wokoderem V22. Na razie niewiele wiadomo o samym urządzeniu, jednakże premierę zaplanowano w trakcie nadchodzących targów Superbooth.

Grp V22 dzieli sygnał na 22 pasma i chociaż w domenie cyfrowej możemy użyć wtyczek, które oferują nawet 64 pasma, to jak na analogowy wokoder 22 to dużo. Nawet używany przez Herbie'go Hancock'a Sennheiser VSM 201 z 20 pasmami ustępował w V22 w tym miejscu, możemy się więc spodziewać, że będzie to urządzenie o niemałych możliwościach.

Oscylator generujący fale piłokształtne i kwadratowe może zostać poddany modulacji FM lub PWM i pracować ze stałym napięciem lub w trybie 1 V/oktawę. Grp V22 posiada też wejście MIDI 3,5 mm (może być potrzebna przejściówka z standardowego dla MIDI złącza DIN na minijack) i sterowanie napięciowe. Na pokładzie znajduje się także LFO (o przebiegu trójkątnym lub kwadratowym), generator szumu i filtr górnoprzepustowy. Sygnał z mikrofonu możemy poddać kompresji i działaniu bramki, a w sekcji Voiced/Unvoiced dodatkowo uwzględniono możliwość wpuszczenia zewnętrznego sygnału. 22 pasma zaczynające się filtrem na 185 Hz i kończące się filtrem na 7040 Hz (oba o nachyleniu 48 dB/okt.) obecne w sekcji analizy/syntezy dysponują indywidualnymi wyjściami sterowania obwiednią, wejściami VCA i wyjściami VCA.

 Grp V22 1

Strona Grp Synthesizer: www.grpsynthesizer.it/index.php/en