Logowanie

Novation Bass Station II z firmware v4.14, w którym palce maczał Aphex Twin

Novation Bass Station II z firmware v4.14, w którym palce maczał Aphex Twin

Novation zaskakuje najnowszą aktualizacją oprogramowania dla swoich urządzeń, a w ostatnim czasie było ich kilka. Tym razem chodzi o wersję v4.14 oprogramowania do monofonicznego syntezatora Bass Station II.

Tym razem do współpracy zaproszono znaną i wpływową postać ze świata muzyki elektronicznej. Richard David James, znany najszerszej publiczności jako Aphex Twin już wcześniej udzielał wskazówek dotyczących mikrostrojenia przy jednej z wcześniejszych aktualizacji. Tym razem opracował pięć nowych funkcji, które wprowadzono jako AFX Mode. Tryb ten w swym założeniu daje możliwość osobnego programowania dźwięku dla każdego klawisza, z czego każdy z tych dźwięków ma indywidualny zestaw parametrów i podlega całkowitej kontroli. Można także korzystać częściowo z funkcjonalności nowego trybu i standardowego. Oprócz modyfikacji klawisz po klawiszu pojawiło się też kilka użytecznych funkcji.

Novation BassStationIIAFX 1

Można wprowadzać zmiany w dźwięku zależne od jego wysokości, podzielić klawiaturę na wiele stref (jedna na klawisz), tworzyć zestawy perkusyjne w jednym presecie lub, wyzwalać sekwencje za pomocą Arpeggiatora, a nawet przypisywać pętle do jednego klawisza. Daje to przeogromne możliwości np. stworzenia kilku sekwencji przypisanych do danych klawiszy z zachowaniem pozostałych do gry. Suboscylator, dotąd na stałe związany strojem z oscylatorem 1 teraz może być od niego odstrajany, czas dla funkcji Glide stał się indywidualny dla każdego oscylatora, dźwięki mogą mieć obwiednie o stałej długości, a nawet istnieje możliwość zaprogramowania ilości powtórzeń. Przydatne do automatycznych trioli perkusyjnych lub szybkich syntezatorowych akcentów.

Szczegółowy dostęp do nowych funkcji wraz z ich możliwościami zaprezentowano w filmiku zamieszczonym poniżej.

 Novation BassStationIIAFX 2

Więcej informacji na stronie producenta: novationmusic.com
Dystrybucja: Audiotech | audiotechpro.pl