Logowanie

Novation Summit – nowy potężny syntezator

Novation Summit – nowy potężny syntezator

Oparty na zaletach uznanego przez środowisko muzyków i sound designer'ów modułu brzmieniowego Novation Peak, nowy syntezator Summit to połączenie dwóch Peak'ów z dodatkowymi funkcjami i klawiaturą o rozpiętości pięciu oktaw.

Novation Summit oferuje 16-głosową polifonię i dwuczęściowy multi-timbral. Częściowo doważona, dynamiczna klawiatura z aftertouch'em zachowuje się tak jak w niedawno wypuszczonym na rynek genialnym kontrolerze Novation 61SL MkIII. Do stworzenia nowego syntezatora wykorzystano dwa silniki audio z modułu Peak. Każdy z głosów obsługują trzy sterowane cyfrowo oscylatory Oxford, możemy korzystać z różnych kształtów fal i przebiegów – charakterystycznych zarówno dla syntezy subtraktywnej, jak i tych obecnych w syntezatorach Wavetable. Za ich generowanie odpowiada taktujący z częstotliwością 24 Mhz chip Field Programmable Gate Array, a każdy z oscylatorów udostępni też układ SHAPE, możliwość odstrajania i modulacji. Na każdym z głosów możemy wykorzystać również generator szumu, modulator kołowy, analogowy filtr o przełączanej charakterystyce i przestery (Overdrive przed i Distortion za filtrem), trzy generatory obwiedni ADHSR, które możemy zapętlić: jedna przeznaczona dla wzmacanicza, a pozostałe dwie do modulacji. Jeśli chodzi o generatory wolnych przebiegów (LFO) to oprócz dwóch globalnych, każdy z głosów dysponuje dwoma własnymi. Syntezator wyposażono też w macierz modulacji o 16 komórkach, na której możemy przypisać po dwa źródła na cel, arpeggiator i sekcję efektów dostępną niezależnie dla danej partii (Chorus, Delay, Reverb).

 Novation Summit 1

W syntezatorze znajdziemy też trzy monofoniczne i dwa polifoniczne tryby VOICE, a także tryb SINGLE i MULTI. Dwuetapowy multi-timbral umożliwia jednocześne wykorzystanie dwóch barw na różne sposoby – LAYER, DUAL i SPLIT, a korzystając z obu filtrów naraz także możemy je połączyć na rozmaite sposoby. Pojawiły się też gniazda, których nie dało się umieścić w Peak'u, czyli wejście audio mono/stereo i wyjście AUX. Oprócz nich znajdują się też wyjścia, złącza MIDI, USB (do kontrolerów nożnych) i wejście do sterowania napięciowego oparte o Jack 1/8''. Większe rozmiary instrumentu umożliwiły także nieco inną organizację interfejsu, dzięki czemu na wierzchu znajdziemy więcej przydatnych kontrolerów i pokręteł. Jest to przykładowo bezpośrednie sterowanie arpeggiatorem, modulacją FM, obwiedniami czy globalnym LFO. Instrument dysponuje obszerną biblioteką barw, jest również kompatybilny z presetami pochodzącymi z Novation Peak. Nowy syntezator ma być dostępny we wrześniu tego roku.

Novation Summit 2

Więcej informacji na stronie producenta: novationmusic.com
Dystrybutor: audiotechpro.pl