Logowanie

Kali Audio IN-8 – 3-drożne monitory studyjne

Kali Audio IN-8 – 3-drożne monitory studyjne

No proszę! Kali Audio atakuje rynek 3-drożnych monitorów studyjnych. I czyni to w sposób bardzo przemyślany – wykorzystując współosiowe przetworniki średnio-wysokotonowe... Jak to rozwiązanie się sprawdzi?

 Kali Audio IN8 front

Powinno się sprawdzić znakomicie! Na dobrą sprawę, dla świadomych praw akustyki konstruktorów, to jedyna słuszna droga prowadząca do stworzenia możliwie idealnego monitora studyjnego! Współosiowy przetwornik średnio-wysokotonowy daje z punktu przewagę nad konstrukcją z klasycznymi trzema oddzielnymi przetwornikami. Dlaczego? Bo pasmo średniotonowe i wysokotonowe docierają do naszych uszu z jednego punktu i tym samym nie powstają żadne filtry grzebieniowe przy zmianie położenia naszych uszu względem monitorów. Widać, że konstruktorzy Kali Audio bardzo przemyśleli swoją nową konstrukcję!

 Kali Audio IN8 coaxial MF HF woofer tweeter

Obudowa typu bass-reflex ma port szczelinowy umieszczony z przodu – zadbano o takie wyprofilowanie wylotu, by zminimalizować zniekształcenia i przyszumy związane z dużym ciśnieniem powietrza przepływającego przez port bass-reflexu. Za przetwarzanie najniższego pasma odpowiada 8-calowy woofer z lekką membraną z papieru powlekaną polipropylenem.

Na umieszczony w falowodzie przetwornik średnio-wysokotonowy składa się 4-calowy wooferek z membraną z identycznego materiału, co woofer 8” oraz wysokotonowy tweeter 1” z membraną z syntetycznego jedwabiu. Przetwornik średnio-wysokotonowy jest dzielony na 3 kHz.

Konstruktorzy zadbali, aby odległość między niskotonowym wooferem 8” a średniotonowym 4” była mniejsza, niż 1/4 długości fali punktu podziału między tymi przetwornikami - podział został ustawiony na 330 Hz. To oznacza, że w połączeniu ze współosiowym przetwornikiem średnio-wysokotonowym, umieszczonym w dobrze zaprojektowanym falowodzie, monitor Kali IN-8 jest źródłem zbliżonym do punktowego. A to przekłada się na świetne pozycjonowanie przestrzenne kreowane przez dwa monitory w stereo.

 Kali Audio IN8 rear

Monitory Kali Audio IN-8 mają przy spadku -10 dB przenosić pasmo od 37 Hz do 25 kHz. Przy tolerancji ±3 dB reprodukowane jest pasmo od 45 Hz do 21 kHz. Monitory są zasilane 3 końcówkami mocy, odpowiednio 60 W (LF), 40 W (MF) i 40 W (HF), Kali IN-8 oferują maksymalny SPL na poziomie 114 dB. Zalecana odległość tych monitorów od słuchaczy to według producenta minimum 2.8 m. Waga jednego monitora to około 10 kg. Podobnie, jak modele LP-6 i LP-8, Kali Audio IN-8 są wyposażone w DSP pozwalające na dostosowanie monitorów do akustyki pomieszczenia, w jakim mają pracować.

Więcej szczegółów wkrótce na stronie producenta.

Dystrybutor: ESS Audio & Kali Audio Polska