Logowanie

Earthworks Gravity G339 – dookólny mikrofon instrumentalny na scenę i do studia [NAMM 2020]

Earthworks Gravity G339 – dookólny mikrofon instrumentalny na scenę i do studia [NAMM 2020]

Z okazji 25-lecia rozwijania technologii pojemnosciowych mikrofonów dookólnych, Earthworks zaproponowało na NAMM 2020 nową serię mikrofonów nazwaną Gravity. Pierwszy model to dookólny mikrofon Gravity G339 – według założeń przeznaczony zarówno na scenę, jak do studia.

Nowa seria przypomina w założeniach pewną popularną serię pewnego innego producenta :-) Ma obejmować różne modele, o różnych charakterystykach i przeznaczeniu. Jaka jest geneza stworzenia nowej serii? Dyrektor operacyjny Earthworks – Gareth Krausser mówi tak: „Zmienimy sposób, w jaki ludzie robią zbliżenia. Nasze mikrofony z serii Gravity montowane na instrumentach stawiają Muzyka, jego kunszt, instrument i jego dźwięk w centrum wszystkiego”.

Cechą, na którą zwraca uwagę producent jest ultra-niski poziom szumów własnych nowych mikrofonów. Dodatkowo założenie jest takie, że mają służyć do bliskich ujęć, więc ponieważ są blisko źródła dźwięku, sygnał nie wymaga wysokiego wzmacniania.

Earthworks Gravity G339 omni mic for sax trumpet trombone G339

Każdy mikrofon z serii Gravity reprezentuje zaangażowanie Earthworks w zwiększoną odpowiedź częstotliwościową, klarowność i wrażliwość na naturalne szczegóły brzmieniowe. I oczywiście służy oszczędzaniu czasu. Każdy mikrofon Earthworks jest zaprojektowany ze świadomością, że ludzki mózg i ciało rozpoznają niewielkie zmiany dokładności w dziedzinie czasu. 

Nowa seria to nie są miniaturowe mikrofony – modele Earthworks Gravity wyróżniać się będą największą membraną spośród wszystkich wszechkierunkowych mikrofonów Earthworks. W porównaniu do miniaturowych mikrofonów, relatywnie większa membrana ma ewidentne przełożenie na bogactwo brzmienia.

Earthworks Gravity G339 omni mic for sax trumpet trombone sax

Kapsuła jest montowana na specjalnie zaprojektowanej „gęsiej szyjce”, z przeznaczeniem do montażu na klipsach. Model Earthworks Gravity G339 jest dedykowany głównie do ujęć instrumentów dętych jak saksofon, trąbka, puzon czy tuba. W komplecie jest odpowiednio zaprojektowany klips. W ciągu najbliższych 18 miesięcy seria będzie sukcesywnie rozwijana o kolejne modele dedykowane do ujęć różnych instrumentów. Czekamy na możliwość przetestowania nowego mikrofonu! Ma pojawić się na rynku jeszcze w roku 2020.

Więcej informacji na stronie producenta.

Dystrybutor: MBS