Logowanie

ZOOM LiveTrack L-8 – 8-kanałowy cyfrowy mikser i rejestrator na karty SD do podcastów i dla muzyków

ZOOM LiveTrack L-8 – 8-kanałowy cyfrowy mikser i rejestrator na karty SD do podcastów i dla muzyków

Wprawdzie premierę ZOOM LiveTrack L-8 miał kilka miesięcy temu, ale na targach Winter NAMM Show 2020 jest prezentowany jako nowość w ofercie marki ZOOM. Nowy model oferuje kilka absolutnie spektakularnych cech i funkcjonalności!

 ZOOM LiveTrack L 8 Sound Pad Channel Strip

Gdy uważnie spojrzeć na fotografie nowego cyfrowego rejestratora marki ZOOM, na pewno zwrócimy uwagę na klawisze Sound Pad. Cóż to takiego? To klawisze PAD służące go odtwarzania przypisanych do nich jingli, sampli, plików dźwiękowych. Klawiszy jest 6, można do nich przypisać do 13 plików dźwiękowych.

 ZOOM LiveTrack L 8 MIX USB mixer for streaming internet broadcast

Uwagę zwraca również wejście mini-jack 1/8 TRRS do podłączenia smartfonu w celu przeprowadzenia wywiadu lub rozmowy ze słuchaczem. Nad likwidacją sprzężeń i efektowi echa w dźwięku z rozmówcą czuwa funkcja Mix-Minus. W tej sekcji widnieją również klawisze przypisania kanałów do wyjść interfejsu audio USB z kanałami 1-2 i 3-4 – można z nich skorzystać na przykład w Skype, Facetime, Hangouts, Slack itp. Warto wspomnieć, że ZOOM LiveTrack L-8 jest kompatybilnym wielokanałowym interfejsem audio USB dla urządzeń mobilnych z systemem iOS (!). Przy dodatkowej informacji o możliwości zasilenia bateriami lub powerbankiem... robi się ciekawie.

Muzycy na pewno zwrócą uwagę na 4 tory odsłuchowe na słuchawki, jeden master mix plus 3 miksy indywidualne. I na 12-kanałowy wejściowy interfejs audio USB i 4-kanałowy wyjściowy pozwalający na przykład streamować dźwięk z prób lub kameralnych koncertów.

 ZOOM LiveTrack L 8 TOP mixer for streaming internet broadcast

Nad jakością dźwięku czuwa 6 dobrej klasy, niskoszumnych i przeźroczystych brzmieniowo przedwzmacniaczy mikrofonowych o zakresie wzmocnienia +10 dB - +54 dB. Kanały 1-6 mają gniazda combo XLR/jack 1/4”. Mogą działać jako mikrofonowe, liniowe bądź instrumentalne. W trybie wysokoimpedanyjnym Hi-Z od -3 dB do +41 dB. Ten drugi zakres daje gwarancję, że nie przesterujemy nawet mocnych sygnałów z gitar z aktywną elektroniką. Do tego są dwa wejścia liniowe mono z dodatkowym gniazdem mini-jack 1/8” na podłączenie smartfonu na przykład z rozmową telefoniczną.

Pod względem obsługowym ZOOM LiveTrack L-8 jest wyposażony zacnie. Pokładowy 8-kanałowy mikser dla sygnałów zewnętrznych, prócz tłumików i potencjometrów Gain, można skorzystać z dedykowanych potencjometrów sekcji Channel Strip. Każdy kanał ma filtr dolnozaporowy i 3-pasmowa korekcję (skrajne pasma LOW i HIGH filtr półkowy, środkowy MID półparametryczny o charakterystyce dzwonowej).

ZOOM LiveTrack L 8 battery mixer for streaming internet broadcast zoom

ZOOM LiveTrack L-8 jest prawdziwie mobilnym narzędziem do pracy terenowej – prócz lekkości i kompaktowych rozmiarów proponuje zasilanie z 4 baterii typu paluszek AA :-) Lub z USB 5V – czyli będzie pracować na każdym powerbanku :-) To naprawdę może stać się najpopularniejszy mikser i rejestrator do zastosowania w radiu internetowym, firmy zajmującej się terenową realizacją streamingu, w niewielkiej telewizji, do nagrywania podcastów, wywiadów itp. Wreszcie LiveTrack L-8 spełni z nawiązką również potrzeby muzyków szukających mobilnego narzędzia do nagrywania i streamowania kameralnych koncertów. 

Jako rejestrator, ZOOM LiveTrack L-8 może nagrać 12 kanałów, odtworzyć 10 kanałów. Pełni funkcję wieloknanałowego interfejsu audio USB 12-IN/4-OUT. Włącznie z kompatybilnością z mobilnymi urządzeniami z systemem iOS, jak iPad, iPhone, iPod. Na karty pamięci można nagrywać w parametrach 24-bit-96 kHz. W trybie 48 kHz można symultanicznie korzystać z funkcjonalności rejestratora na karty SD oraz wielokanałowego interfejsu audio USB.

ZOOM LiveTrack L 8 rear mixer for streaming internet broadcast

ZOOM LiveTrack L-8 okaże się świetnym wyborem dla twórców podcastów, do nagrywania wywiadów on-line, do pracy w internetowym radiu lub mini-telewizji, wreszcie do streamingu dźwięku z koncertów, wydarzeń sportowych, konferencji lub spotkań z politykami. Zainteresuje również kameralne składy jako efektywne narzędzie do nagrywania i miksowania podczas prób i koncertów.

Więcej informacji na stronie producenta. Sprzęt jest już dostępny na rynku.

Dystrybutor: Sound-Service