Logowanie

Kali Audio WS-12 – aktywny subwoofer do studia

Kali Audio WS-12 – aktywny subwoofer do studia

Kali Audio nie zwalnia! Do nagradzanych i cieszących się uznaniem i popularnością monitorów studyjnych LP-6 i LP-8 oraz najnowszego 3-drożnego monitora IN-8 o wyjątkowej budowie, dołącza mocny subwoofer WS-12.

Wyjątkowo mocny, jak na subwoofer studyjny. Końcówka mocy zamontowana w Kali Audio WS-12 osiąga 1000 W mocy w szczycie i potrafi podać 500 W mocy ciągłej. Dzięki temu 12-calowy głośnik potrafi wygenerować maksymalny SPL rzędu 123 dB i przetworzyć przy spadku -10 dB pasmo już od 23 Hz. Przy spadku -3 dB, WS-12 przetworzy skutecznie pasmo od 30 Hz do 160 Hz. Nie tylko moc jest nietypowa, jak na subwoofer studyjny. Obudowa Kali Audio WS-12 została wyposażona w boczne uchwyty do łatwego przenoszenia. Wielu z nas tworzy muzykę, ale jednocześnie gra na żywo. Po co kupować dwa subwoofery – inny do studia i inny do nagłaśniania występów live, skoro można mieć jeden sub. To jednak nie wszystko.

 Kali Audio WS 12 rear back pannel DIP inputs

Tylny panel jest wyposażony w narzędzia, które umożliwiają dostosowanie parametrów pracy subwoofera do każdej sytuacji. Przełączniki DIP wbudowanego procesora DSP pozwalają na ekspresową konfigurację WS-12 do pracy z dowolnymi monitorami studyjnymi - nie tylko z modelami producenta. Ten subwoofer może pracować z monitorami Kali Audio - do dyspozycji są presety do Kali Audio LP-6, LP-8 i IN-8, ale nic nie stoi na przeszkodzie, by na przykład WS-12 nie współpracował z JBL EON ONE Compact :-) Wśród ustawień crossovera są do wyboru cięcia na 40Hz, 60Hz, 80Hz, 100Hz, 120Hz i 140Hz oraz LFE i External.

Możemy ustawić Gain (+/-0dB, -6dB, -12dB, +6dB) oraz polaryzację (0°, 180°). Natomiast gniazdo Footswitch pozwala podłączyć nożny przełącznik, który umożliwi w dowolnym momencie, bez ruszania się z miejsca, włączać lub wyłączać WS-12 w celu odsłuchania miksu z lub bez subwoofera. Do subwoofera możemy doprowadzić sygnał za pomocą symetrycznych gniazd combo XLR/jack 1/4” TRS oraz niesymetrycznych gniazd cinch. Kali Audio WS-12 przy wymiarach 483 x 432 x 407 mm waży 29 kg.

 Kali Audio WS 12 angle opened woofer

Nowe subwoofery pojawią się w Polsce już wkrótce! W jakiej cenie?

Dystrybutor: ESS Audio