Logowanie

Austrian Audio AmbiCreator – plug-in do nagrywania ambisonicznego dźwięku do filmów VR i 360° za pomocą pary mikrofonów OC818

Austrian Audio AmbiCreator – plug-in do nagrywania ambisonicznego dźwięku do filmów VR i 360° za pomocą pary mikrofonów OC818

Austrian Audio to wizjonerzy, którzy mają dokładny plan na to, jak wbić się w gęsty rynek profesjonalny. To kreatorzy przyszłości proaudio. Teraz wkraczają w przyszłość dźwięku – dźwięk ambisoniczny.

Austrian Audio zadebiutował w ubiegłym roku znakomitym dwukapsułowym multipatternowym wielkomembranowym mikrofonem pojemnościowym OC818 uzupełnionym o postprodukcyjny plug-in pozwalający dopasować charakterystykę kierunkową mikrofonu dla 5 częstotliwościowych zakresów pasma.

Austrian Audio AmbiCreator OC818 LiveSet plug in ambisonic VR 360deg sound plug in

Teraz konstruktorzy Austrian Audio idą krok dalej – z pary OC818 ustawionej jak na powyższym rysunku uzupełnionej o plug-in AmbiCreator czynią profesjonalne narzędzie do nagrywania ambisonicznego, na przykład do filmów VR i 360°. Wykorzystywana jest technika zaimplementowania 4 szerokich kardioid dla stworzenia ambisonicznego odwzorowania dźwiękowej przestrzeni.

Austrian Audio AmbiCreator OC818 LiveSet plug in ambisonic VR 360deg sound OC818up downCo jest potrzebne, żeby móc skorzystać z tej technologii? Po pierwsze – dwa mikrofony Austrian Audio OC818, na przykład z pakietu Live Set. Po drugie, 4-wejściowy interfejs audio, do którego są podłączone następujące sygnały:

- kanał 1 – przód (Front), XLR niższego mikrofonu,

- kanał 2 – tył (Back), miniXLR niższego mikrofonu,

- kanał 3 – lewa, miniXLR wyższego mikrofonu,

- kanał 4 – prawa, XLR wyższego mikrofonu.

Konfiguracja wykorzystuje możliwość wyprowadzenia z OC818 niezależnie dwóch sygnałów z dwóch membran. Wtyczka daje kontrolę nad wzmocnieniem kanałów Gain, pozwala dopasować do potrzeb pionowe informacje dźwiękowe oraz umożliwia obracanie wokół osi poziomej tak, jakbyśmy obracali głowę. Naturalnie, wszystkie te parametry można automatyzować :-)

Jakie są efekty działania? Poniżej znajdziecie jedno z pierwszych nagrań zamieszczonych na Youtube. Załóżcie słuchawki i użyjcie kursorów do zmiany kierunku widzenia. I wsłuchajcie się w ambisoniczny obraz dźwiękowy B-)

Wtyczka Austrian Audio AmbiCreator można pobrać darmo ze strony producenta. Dostępna jest na systemy Mac OS X oraz Windows 64-bit.

Austrian Audio AmbiCreator OC818 LiveSet plug in ambisonic VR 360deg sound Reaper

Dystrybutor: ESS Audio