Logowanie

Roland FP-30X – nowe lekkie przenośne pianino cyfrowe z dobrą doważoną fortepianową klawiaturą młoteczkową z wymykiem

Roland FP-30X – nowe lekkie przenośne pianino cyfrowe z dobrą doważoną fortepianową klawiaturą młoteczkową z wymykiem

Roland zapowiedział nową generację przenośnych pianin serii FP: FP-30X, FP-60X i FP-90X. Na początek następca modelu Roland FP-30, który od dnia premiery najlepiej sprzedającym się przenośnym pianinem na rynku.

 Roland FP 30x czarny 1

Roland FP-30 zasłużył sobie na tak dużą popularność naturalnie brzmiącym barwom fortepianów w technologii SuperNATURAL z rezonansem współalikwotowym i świetnej doważonej klawiaturze młoteczkowej z wymykiem, znakomicie oddającej akcję klawiatury fortepianu. W bardzo przystępnej cenie. Czego możemy się spodziewać po nowej wersji FP-30X?

 Roland FP 30x zlacza

W nowym modelu mamy dwukrotnie większą polifonię (256), więcej programów barw (12 fortepianów, 20 pian elektrycznych i 24 inne barw), dedykowane efekty dla barw organów elektromechanicznych i pian elektrycznych, no i Bluetooth zarówno MIDI, jak audio. Ale dla muzyków grających na scenie najważniejszą zmianą jest chyba wyposażenie Roland FP-30X w liniowe gniazda wyjściowe na złączach jack 1/4”. I dwa wyjścia słuchawkowe – stereo minijack 1/8” oraz stereo jack 1/4”.

 Roland FP 30x bialy 3

Poza tym to nadal znakomity FP-30 :-) Dopracowana progresywna klawiatura młoteczkowa PHA-4 Standard z fizycznym mechanizmem wymyku jest świetnie zespolona z dynamiką barw fortepianów w technologii SuperNATURAL Piano z rezonansem współalikwotowym. To prawdziwy rezonans współalikwotowy, który wprawia w wibracje struny wciśniętych klawiszy dźwięków będących harmonicznymi, a nie jakaś tam nagrana próbka rezonansu wszystkich strun przy wciśniętym prawym pedale forte... To, co oferuje niedrogi FP-30X w autentyczny i w bardzo naturalny sposób ubogaca wrażenia z gry i poszerza możliwości ekspresji naszych wykonań. Wbudowane eliptyczne głośniki ze sprytnie zaprojektowanym układem bass-reflex zapewniają pełne brzmienie fortepianu i innych barw. Nagłośnienie sprawdzi się nie tylko podczas ćwiczenia, ale również pozwala nagłośnić domowy mini-recital w średniej wielkości pokoju.

 Roland FP 30x czarny iPad Roland Piano Every Day

Roland FP-30X jest wyposażony w slot na pendrive, który poszerza możliwości pianina. FP-30X oferuje rejestrator pozwalający nagrać 3 ścieżki, posiada w pamięci perkusyjne podkłady, umożliwia odtwarzanie plików MIDI SMF oraz audio (WAV, MP3), współpracuje z aplikacją Roland Piano Every Day do nauki gry na fortepianie i pozwala programować barwy fortepianów w aplikacji Piano Designer. Klawiaturę można podzielić na dwie części (SPLIT) lub zdublować warstwy (DUAL). Albo włączyć tryb dwóch fortepianów do grania na 4 ręce (TWIN PIANO). Dostępny jest opcjonalny statyw z 3 pedałami (Forte/Sustain, Sostenuto, Piano). Mobilność ułatwia niska waga (14.8 kg) i kompaktowe rozmiary. Pianino będzie dostępne w kolorze czarnym i białym.

 Roland FP 30x czarny 8

Nawet na tle wyższych modeli Roland FP-60X i flagowego FP-90X, najmniejszy model nadal będzie atrakcyjnym instrumentem - nie tylko z uwagi na cenę. Choć topowy model FP-90X kusi technologią modelowania barw fortepianów PureAcoustic Piano Modeling... Czekamy na egzemplarze testowe!

Dystrybucja: Roland Polska