Logowanie

Kali Audio IN-5 – innowacyjne kompaktowe 3-drożne monitory studyjne ze współosiowym przetwornikiem

Kali Audio IN-5 – innowacyjne kompaktowe 3-drożne monitory studyjne ze współosiowym przetwornikiem

Kali Audio najnowszą konstrukcją kompaktowego 3-drożnego monitora studyjnego kolejny raz udowadnia, że ich dział projektowy znakomicie rozumie potrzeby studyjnego i homerecordingowego rynku. Kali Audio IN-5 znakomicie odpowiada na zapotrzebowanie na precyzyjny i niewielki odsłuchowy monitor studyjny oferując coś, czego nie daje nikt w tej klasie monitorów.

KALI Audio IN 5 3 way coaxial studio monitor coaxial speaker 

Na konstrukcję Kali Audio IN-5 składają się 2 przetworniki – niskotonowy 5-calowy woofer oraz 2-drożny współosiowy (koncentryczny) przetwornik średnio-wysokotonowy z membranami 4” i 1”. Podział pasma jest realizowany na 280 Hz i 2.8 kHz. Fundamentalną zaletą takiej konfiguracji przetworników jest uzyskanie punktowej propagacji pasma średniego i wysokiego oraz zwolnienie przetwornika niskotonowego od przetwarzania pasma środkowego, co wpływa na uzyskanie większej dokładności przetwarzania impulsów niskotonowych. Takie rozwiązanie w połączeniu z dopracowanym układem DSP oraz niskoszumnymi końcówkami mocy nowej generacji przekłada się na wyrównane pasmo przetwarzania, precyzyjne przetwarzanie transjentów i znakomitą szczegółowość brzmienia. Warto podkreślić, że poziom szumu własnego końcówek mocy jest o 12 dB niższy, niż w końcówkach poprzedniej generacji! Dodatkowo DSP jest wyposażone w presety do pracy monitora w pionie i w poziome. Te elementy czynią z Kali Audio IN-5 profesjonalne narzędzie, któremu można zaufać.

 KALI Audio IN 5 3 way coaxial studio monitor vertical

"Jesteśmy dumni z innowacyjności, jaką wnosimy do tych nowych głośników. To była nasza pierwsza okazja, aby zbudować systemy na podstawie opinii użytkowników i uważamy, że wykonaliśmy świetną robotę wdrażając zmiany i ulepszenia w oparciu o te opinie" – powiedział Nate Baglyos, dyrektor ds. marketingu w firmie Kali Audio. Warto podkreślić, że w konstrukcji IN-5 zastosowano nowe, opracowane specjalnie dla tej konstrukcji membrany przetworników niskotonowego i średniotonowego.

 KALI Audio IN 5 3 way coaxial studio monitor horizontal

Kali Audio IN-5 oferuje pasmo przetwarzania od 39 Hz (@-10 dB) do 25 kHz. Monitor jest zasilany przez wzmacniacze pracujące w klasie D o łącznej mocy 160 W. Przetwornik niskotonowy napędza końcówka o mocy 80 W, a do każdy z przetworników głośnika współosiowego trafia moc z dwóch wzacniaczy 40 W. Kali Audio IN-5 jest niezwykle efektywną konstrukcją - maksymalny poziom SPL wynosi 112 dB.

 KALI Audio IN 5 3 way coaxial studio monitor studio 1

Podobnie jak w poprzednich modelach, Kali Audio IN-5 również został wyposażony w innowacyjny zestaw korekcyjnych filtrów kompensujących akustykę pomieszczenia. Monitory zostały wyposażone w komplet gniazd wejsciowych – symetryczne XLR i jack 1/4” TRS oraz niesymetryczne cinch. Oto dane techniczne:

Specyfikacja Kali Audio IN 5

Sugerowana cena detaliczna wynosi 1.570 PLN brutto.

Dystrybutor: ESS Audio