Logowanie

Apogee DUET 3 – interfejs audio USB C klasy premium

Apogee DUET 3 – interfejs audio USB C klasy premium

Jest wiele marek oferujących wysokiej klasy interfejsy audio. I jest marka Apogee, której przetworniki i interfejsy audio od wielu lat należą do najbardziej pożądanych urządzeń wśród muzyków i realizatorów poszukujących najlepszego brzmienia w swoim domowym studiu. Teraz mogą wybrać Apogee DUET 3 – nowej generacji interfejs audio na USB C. Trzeba podkreślić, że nowy interfejs pod pewnym względem jest rewolucją w ofercie Apogee. Dlaczego?

 Apogee Duet 3 Standing Front

Otóż użytkownicy Apogee DUET 3 nie muszą dysponować komputerami z systemem Mac OS X, bo DUET 3 jest kompatybilny również z komputerami z systemem Windows :-) To świetna nowina!

 Apogee Duet 3 with Breakout Cable 9Y1A8879 1000

Co jest najważniejsze w interfejsie audio do domowego studia dla wymagających użytkowników? Jest kilka podstawowych elementów: jakość przetworników A/C i C/A, jakość przedwzmacniaczy mikrofonowych oraz stabilność i szybkość sterowników. W tych wszystkich dziedzinach interfejsy Apogee od zawsze należały do absolutnej czołówki. Trzeba też podkreślić, że design i poziom wykonania urządzeń tego producenta był i jest w stanie zadowolić najbardziej wymagających estetów :-)

Apogee słynie ze znakomitej jakości brzmienia przetworników A/C i C/A. Kluczowym elementem jest bardzo restrykcyjny dobór podzespołów i elementów elektronicznych. To przekłada się na dużą stabilność cyfrowego zegara taktującego pracą przetworników. W Apogee DUET 3 znalazły się najwyższej klasy przetworniki 24-bit / 192 kHz.

 Apogee Duet 3 Top Ports 9Y1A8833 1000

Przedwzmacniacz to ceniona od lat niskoszumna konstrukcja ze wzmocnieniem 65 dB charakteryzująca się niezwykle niskimi zniekształceniami. Pozwala na nagranie bardzo czystych śladów. W Apogee DUET 3 mamy do dyspozycji dwa przedwzmacniacze mikrofonowe, a dodatkowo dwa przedwzmacniacze instrumentalne Hi-Z. Wejścia liniowe współdzielą gniazda combo XLR/jack 1/4” TRS z preampami mikrofonowymi.

Interfejs ma strukturę 2 IN / 4 OUT – jednocześnie można nagrać dwa kanały, natomiast odłuch może być realizowany dwiema szynami stereo – wyjściami liniowymi na monitory oraz wyjściem słuchawkowym.

 Apogee FX Plugin Collage 2060x747

Ogromną zaletą nowej konstrukcji jest wbudowane DSP, które odpowiada za niskolatencyjne sprzętowe przetwarzanie efektów w trakcie nagrywania. Silnik DSP FX obsługuje dołączony do interfejsu pakiet efektów Apogee FX, ale jest również kompatybilny ze znakomitym channel-stripem z topowej serii interfejsów Apogee Symphony – Symphony ECS Channel Strip dostępny dla nabywców interfejsu DUET 3 w promocyjnej cenie 49,50 USD.

 Apogee Duet 3 Dock Front 3qtr

Interfejs jest dostarczany z zestawem kabelków wejściowych i wyjściowych, ale producent przygotował również opcjonalną stację dock – świetnie zaprojektowaną!

Apogee Duet 3 In Case cover 

W komplecie z Apogee DUET 3 otrzymujemy wygodne etui skutecznie zabezpieczające interfejs podczas transportu. Więcej informacji na stronie producenta.

Dystrybutor: MBS Pro