Logowanie

Solid State Logic SSL Fusion Vintage Drive i SSL Stereo Image – wtyczkowe wersje algorytmów z procesora masteringowego SSL Fusion

Solid State Logic SSL Fusion Vintage Drive i SSL Stereo Image – wtyczkowe wersje algorytmów z procesora masteringowego SSL Fusion

SSL przygotował nie lada niespodziankę – dzisiaj światło dzienne ujrzały wtyczkowe wersje bloków przetwarzania z procesora masteringowego SSL Fusion!

 SSL Fusion

SSL Fusion to analogowy procesor przeznaczony zarówno do masteringu, jak do przetwarzania pojedynczych śladów, stemów i grup. W czasie ubiegłorocznego lockdown'u procesor ten był jednym z najlepiej sprzedających się urządzeń. SSL Fusion był nader często wykorzystywany na sumie dźwięku wychodzącego na streamingi koncertów i nie tylko. Teraz producent udostępnia wtyczki bazujące na technologii analogowego modelowania odpowiadające dwóm blokom przetwarzania tego procesora.

 SSL Fusion Vintage Drive Plug in

SSL Fusion Vintage Drive to procesor produkujący harmoniczne i tworzący naturalnie miękko brzmiącą kompresję. Przeznaczony jest nie tylko do przetwarzania sygnałów pojedynczych śladów, sprawdzi się w obróbce stemów i grup oraz w torze głównego miksu, a także w masteringu. Wprowadza przyjemne brzmieniowo zniekształcenia poprawiające czytelność sygnałów. Idealnie się sprawdzi w obróbce wokali, gitar i wszędzie tam, gdzie pożądana jest zwiększona czytelność transjentów źródłowych sygnałów. Przydatny w pracy przy nagrywaniu oraz przy przetwarzaniu sygnałów live będzie zero-latencyjny tryb ECO zmniejszający zapotrzebowanie na moc CPU. Presety dla SSL Fusion Vintage Drive przygotowali tacy realizatorzy, jak Adrian Hall, Alan Moulder, Caesar Edmunds, Charlie Holmes, Michael Brauer, Romesh Dodangoda, Sean Divine i Wez Clarke.

 

SSL Fusion Stereo Image Plug in

SSL Stereo Image to bazujący na przetwarzaniu MS (Mid-Side) procesor służący do kształtowania przestrzeni stereo w stemach, chórkach, smyczkach, grupach instrumentów i w całych miksach. Wtyczka odwzorowuje zachowanie się analogowego toru MS procesora SSL Fusion. Ten prawdziwie analogowy obwód wykorzystuje technikę, która rozdziela sygnał stereo na dwa kanały: sumę (L+R) dla dźwięków środkowych (Mid) i sygnał różnicowy (LR) dla dźwięków z lewej i prawej strony (bok), co pozwala zawęzić lub poszerzyć obraz stereo za pomocą kontrolki WIDTH. Obwód SPACE jest zależną od częstotliwości kontrolą szerokości, opartą na koncepcji Stereo Shuffling, pozwalającą na wprowadzenie do miksu interesujących efektów głębi. Wtyczka Stereo Image Plug-in udostępnia zupełnie nową kontrolkę SHUFFLE do zmiany częstotliwości odcięcia w obwodzie SPACE, umożliwiając dodanie wagi i obecności lub wykreowanie przestrzeni w polu stereo. Przysłuchując się demówce przygotowanej przez producenta i zamieszczonej w portalu YouTube można stwierdzić, że jedną z zalet tego procesora jest... nieliniowość jego działania - wprowadza interesującą brzmieniowo dynamikę kreowania głębi stereo w przetwarzaniu śladów.

 

Nowe wtyczki są dostępne jako pojedyncze plug-iny w czasowej promocji na „dzień dobry” :-) w cenie 149 USD (zamiast 199 USD), jak również w pakiecie subskrypcyjnym w promocyjnej cenie 14,99 USB miesięcznie. Producent udostępnił również 14-dniowe wersje Trial. Do sprawdzenia niezbędny jest klucz USB iLok. 

Więcej informacji na stronie dystrybutora i producenta.

Dystrybutor: Audiotech Commercial