Logowanie

Audio-Technica AT2040 - hiperkardioidalny dynamiczny mikrofon do podcastów

Audio-Technica AT2040 - hiperkardioidalny dynamiczny mikrofon do podcastów

Audio-Technica - wiodący innowator i producent sprzętu audio od niemal 60 lat, przedstawia nowy, hiperkardioidalny, dynamiczny mikrofon podcastowy AT2040, dla którego inspiracją był uznany wielkomembranowy dynamiczny mikrofon broadcastowy Audio-Technica BP40.

Audio-Technica AT2040 zapewnia w przystępnej cenie profesjonalną jakość dźwięku i reprodukcję głosu specjalnie dla podcasterów, vlogerów, prezenterów radiowych i innych twórców treści. AT2040 cechuje się wytrzymałą i całkowicie metalową konstrukcję.

Audio Technica AT2040 characteristic 

Mikrofon ma czułość 2.2 mV/Pa i przenosi pasmo od 80 Hz do 16 kHz. Dzięki specjalnej konstrukcji membrany i filtru anty-pop, problemy ze zgłoskami wybuchowymi są niwelowane już u źródła.

 Audio Technica AT2040 bok

Zintegrowany uchwyt przeciwwstrząsowy minimalizuje przenoszenie zakłóceń, wstrząsów czy wibracji. Zapewniając doskonałą izolację głosu - wiele mikrofonów AT2040 może być bez problemu używanych w bliskiej od siebie odległości, więc prowadzenie wywiadów podcastowych będzie wymagało minimalnej edycji w postprodukcji. Konfiguracja jest szybka i łatwa dzięki wyjściu XLR, które pozwala na podłączenie mikrofonu do profesjonalnego sprzętu nadawczego lub interfejsów dla komputerów Mac i PC. Dynamiczna konstrukcja zapewnia profesjonalne, ciepłe brzmienie głosu.

 Audio Technica AT2040 pop

Duża membrana mikrofonu pozwala na uzyskanie naturalnego dźwięku. Specjalna, wbudowana osłona - połączenie piankowej siatki i pop filtra nonwoven - w połączeniu z hiperkardioidalną charakterystyką tworzą pop filtr, który redukuje zewnętrzne hałasy.

Audio Technica AT2040 studio1s

Wyjście XLR mikrofonu AT2040 można podłączyć za pomocą standardowego pojedynczego kabla do typowego wejścia mikrofonowego XLR wbudowanego w szeroką gamę urządzeń audio: interfejsy USB, rejestratory czy profesjonalne konsole mikserskie. Wraz z mikrofonem dostarczany jest uchwyt do statywu, redukcja gwintu 5/8″-27 na 3/8″-16 oraz miękki pokrowiec ochronny.

 Audio Technica AT2040 characteristic2

Mikrofony Audio-Technica stały się w ostatnich latach popularne wśród streamerów, YouTuberów i innych twórców treści, ale wcześniej firma nie oferowała dynamicznego mikrofonu hiperkardioidalnego tak precyzyjnie dostosowanego do potrzeb podcasterów. Audio-Technica AT2040 pomoże znacząco podnieść poziom jakości Twojej produkcji i poprawić komfort pracy.

Więcej informacji na stronie dystrybutora

Dystrybutor: Konsbud Audio

Od 60 lat Audio Technika jest firmą znaną z projektowania i produkcji mikrofonów, mikrofonów bezprzewodowych, słuchawek, mikserów i gramofonów.