Logowanie

Universal Audio UA SD-1, SP-1, Sphere L22, UA Bock 187, UA Bock 167 i UA Bock 251 – mikrofony Universal Audio

Universal Audio UA SD-1, SP-1, Sphere L22, UA Bock 187, UA Bock 167 i UA Bock 251 – mikrofony Universal Audio

Firma Universal Audio ogłosiła wprowadzenie do swojego portfolio mikrofony. Dostępne będą dwie serie – Standard i UA Bock. Czym producent chce przyciągnąć uwagę potencjalnych Klientów?

Danych technicznych jest niewiele... W skład serii Standard wchodzą dynamiczny mikrofon w stylu radiowym SD-1 oraz pojemnościowy paluszek SP-1.

 Unicersal Audio UA SD 1 microphone vlog interview broadcast microphone

Broadcastowy w swojej stylistyce Universal Audio UA SD-1 o kardioidalnej charakterystyce jest przeznaczony do bliskiego nagrywania mowy, wokali, a także instrumentów. Ten elegancki mikrofon o ciekawym stylizowanym na vintage wzornictwie przenosi pasmo od 50 Hz do 16 kHz, cechuje się płaską charakterystyką częstotliwościową i jest wyposażony w filtr dolnozaporowy i filtr wzmacniający zakres pasma czytelności artykulacji. Membrana jest elastycznie zawieszona, co ma redukować odgłosy uderzeń w mikrofon czy statyw. Universal Audio UA SD-1 ma kosztować w Standach 299 USD, czyli w Europie 299 Euro. Netto. Tanio nie będzie.

Unicersal Audio UA SD 1 Apollo vlog

Za to mając również nietani interfejs UA Apollo, będzie można skorzystać z presetów Apollo Channel Strip. To chyba sugeruje przeznaczenie nowego mikrofonu...

 Unicersal Audio UA SP 1 stereo mics

Para pojemnościowych paluszków Universal Audio UA SP-1 została zaprojektowana do ujęć stereofonicznych instrumentów akustycznych, perkusji i zespołów muzycznych i chórów. Opis sugeruje, że cechuje się względnie wąską charakterystyką kardioidalną lub superkardioidalną.

Unicersal Audio UA SP 1 stereo mics guit

Paluszki mają pojawić się w ofercie rynkowej latem 2022 w cenie 399 USD w Stanach, czyli 399 Euro w Europie. Netto. Póki co producent nie podaje żadnych danych technicznych.

 Unicersal Audio UA Sphere L22 modeling microphone 1

Mikrofon UA Sphere L22 to wielkomembranowy mikrofon pojemnościowy z modelowaniem - łączy w sobie konstrukcję z podwójną kapsułą do nagrywania stereo lub mono z wykorzystaniem różnych charakterystyk kierunkowych. Uzupełnieniem jest nagradzana technologia modelowania pozwalająca uzyskać charakter brzmienia 34 cenionych konstrukcji wstęgowych, dynamicznych i pojemnościowych. Mikrofon już jest dostępny w Stanach w cenie 1499 USD.

Unicersal Audio UA Bock 167 Bock 187 Bock 251 tube FET microphone

Seria UA Bock

Jesienią swą premierę rynkową będzie miała seria UA Bock. To linia lampowych i półprzewodnikowych mikrofonów pojemnościowych klasy premium, zaprojektowanych przez guru mikrofonów - Davida Bocka i ręcznie budowanych w Santa Cruz w Kalifornii. Ciekawe, na jakich podzespołach... 

UA Bock 187 to kardioidalny wielkomembranowy mikrofon pojemnościowy FET do wokalu, instrumentów i wzmacniaczy gitarowych. Dostępny jesienią 2022 r. za 1249 USD.

UA Bock 167 to lampowy mikrofon pojemnościowy z wieloma charakterystykami kierunkowymi, przeznaczony do ujęć i nagrywania wokalu, instrumentów akustycznych, perkusji i podkładów głosowych. Dostępny jesienią 2022 r. za 2999 USD.

Topowy UA Bock 251 to również lampowy wielkomembranowy mikrofon pojemnościowy ze zmiennymi charakterystykami kierunkowymi przeznaczony do wokali, chórów i smyczkowych instrumentów orkiestrowych. Dostępny będzie jesienią 2022 r. za 5999 USD.

Więcej informacji na stronie producenta.

Dystrybucja: Audiostacja