Logowanie

Kali Audio LP-6 V2 i LP-8 V2 w super promocji!

Kali Audio LP-6 V2 i LP-8 V2 w super promocji!

Nowa generacja znakomitych monitorów Kali Audio serii Lone Pine LP-6 2nd Wave i LP-8 2nd Wave jest obecnie dostępna w niezwykle atrakcyjnej, promocyjnej cenie!

Skorzystaj z okazji i kup monitory studyjne Kali Audio w promocyjnej cenie:

- LP-6 V2 – 999 zł / szt.

- LP-8 V2 - 1.079 zł / szt.

kali audio lp8 v2 promocja

Oferta jest ważna do odwołania lub wyczerpania asortymentu. Monitory kupisz w tych korzystnych cenach w najlepszych sklepach muzycznych w Polsce. Zachęcamy do zapoznania się z testem modelu LP-6 2nd Wave w naszym portalu!

 Kali Audio LP 6 2nd Wave V2 test e muzyk

Kali Audio LP-6 V2 i LP-8 V2 są częścią drugiej generacji monitorów studyjnych Kali Audio, która powstała dzięki kilkuletnim badaniom i rozwoju w celu udoskonalenia jakości brzmienia. Nowa platforma wzmacniaczy pozwala na obniżenie szumu własnego o 12 dB, podczas gdy czułość wejściowa została zwiększona o 3 dB. Pasmo przenoszenia charakteryzuje się jeszcze bardziej wyrównaną charakterystyką – konstruktorzy postawili sobie za cel maksymalne wyrównanie odpowiedzi w zakresie wysokich częstotliwości. Zaktualizowane zostały również kompensacyjne korektory dla skrajów pasma w dole i w górze, by zwiększyć ich użyteczność w realiach domowych studiów.
Fizyczne ulepszenia obejmują lżejsze membrany przetworników dla lepszej odpowiedzi transjentów i ulepszoną konstrukcję obudowy dla większej niezawodności. Zostały one tak zaprojektowane, aby zapewnić przejrzysty dźwięk dla twórców pracujących w różnych gatunkach i formatach muzyki - w cenie, która jest w zasięgu każdego. Zaawansowany falowód, duża cewka i precyzyjne strojenie sprawiają, że dźwięk jest wyjątkowo przejrzysty, podczas gdy ponadwymiarowy magnes niskich częstotliwości i pracujący praktycznie bezszumowo port bass-reflex'u zapewniają potężny, czysty i precyzyjny bas. Aby ułatwić integrację z Twoim systemem studyjnym, monitory są zasilane samodzielnie i posiadają szeroki wybór wejść – XLR, jack 1/4” i cinch/RCA.
Procesor DSP posiada ustawienia korektora Boundary EQ, które optymalizują charakterystykę częstotliwościową monitorów w zależności od tego, w jakiej przestrzeni odsłuchowej są one umieszczone. Wartości filtrów zostały zaktualizowane w oparciu o opinie użytkowników dotychczasowych modeli. Nowością w drugiej wersji jest ulepszona platforma wzmacniacza, która oferuje niższy poziom szumów, wyższą czułość i bardziej płynne przenoszenie wysokich częstotliwości a membrana głośnika nisko-częstotliwościowego ma mniejszą masę, co zapewnia bardziej spójną reakcję.
Falowód „3-D Imaging Waveguide” pozwala usłyszeć trójwymiarową scenę dźwiękową z pary głośników stereo. Dopasowując kształt falowodu do interakcji przetworników HF i LF, tworzy on obraz stereo, który jest szerszy, wyższy i głębszy niż przestrzeń, w której umieszczono głośniki.
Nowe monitory zapewniają to, że za każdym razem usłyszysz dźwięk bezpośrednio z głośnika, jak i odbicia sygnału głośnika od przedmiotów znajdujących się w pomieszczeniu.Cewka nowych monitorów o średnicy 1,5” pozwala głośnikowi na bardzo duże wychylenie, co skutkuje czystszym dźwiękiem z niższymi zniekształceniami harmonicznymi i wyjątkowym zakresem dynamiki.
W większości portów bassreflex powietrze wydostaje się z różnymi prędkościami z różnych miejsc otworu, tworząc hałaśliwe turbulencje. Turbulencje te mogą być słyszalne jako oddychanie lub słyszalny dźwięk powietrza dochodzący z monitora, który zwiększa poziom szumu bazowego i zaciemnia szczegóły niskich tonów. Port bass-reflex w V2 został zaprojektowana tak, aby całe powietrze opuszcza tubę z tą samą prędkością. Pomaga to wzmocnić odpowiedź niskich tonów głośnika, utrzymując jednocześnie czysty, zwarty i pozbawiony dodatkowych szumów bas. Kali Audio LP-6 v2 jest w stanie uzyskać 85 dB ciągłej mocy wyjściowej z 20 dB dynamicznego headroomu z odległości nawet 2,2 metra. Dla większego modelu LP-8 v2 headroom jest wystarczający, by zapewnić odpowiedni poziom sygnału do 2,8 metra. Czyni go to doskonałym wyborem jako główny, boczny głośnik surround lub overhead w większości małych i średnich sal mikserskich.

Niskie pasmo w modelach LP 2. generacji jest dostarczane przez większy magnes i większą cewkę niż w jakimkolwiek porównywalnym głośniku na rynku. Daje to bardziej precyzyjną odpowiedź basu, która rozciąga się niżej, dzięki czemu można wybrać dokładnie takie brzmienie niskich tonów, jakie jest potrzebne. 

Pozycja głośnika w pomieszczeniu może drastycznie zmienić jego pasmo przenoszenia. Na szczęście, większość typowych pozycji jest dość przewidywalna i łatwa do skorygowania. Aby pomóc Ci uzyskać optymalny dźwięk w miejscu, w którym musisz umieścić swoje głośniki inżynierowie Kali Audio wymyślili ustawienia EQ z kompensacją graniczną w studiu Village Recorder w Los Angeles. Stosując filtry Boundary EQ w połączeniu z trymerami LF i HF można uzyskać optymalną, wyrównaną odpowiedź częstotliwościową monitorów, bez względu na to, w jakim pomieszczeniu miksujesz.

Producent wyposażył nowe monitory w ustawienia korekcji dla następujących pozycji i usytuowania:

- otwarta przestrzeń,

- monitor na stojaku przy ścianie,

- monitor na stole, daleko od ściany,

- monitor na stole, przy ścianie,

- monitor na konsoli mikserskiej,

- monitor na stole.

Zintegrowany wzmacniacz klasy D dostarcza czystą, niezawodną moc, która jest zoptymalizowana pod kątem tych monitorów. Nowa platforma wzmacniacza 2nd Wave zapewnia to wszystko przy znacznie niższym poziomie szumów własnych i lepszej czułości niż w pierwszej generacji.

Dystrybucja: ESS Audio

#kaliaudio #LP6 #bass #subwoofer #sub #proaudio #studio #homestudio #studiomonitors #ESSAudio