Logowanie

RCF TRK PRO – interfejsy audio USB do studia i do pomiarów w RDNet

RCF TRK PRO – interfejsy audio USB do studia i do pomiarów w RDNet

RCF odnawia i rozszerza ofertę sprzętu studyjnego – do nowych modeli monitorów RCF AYRA Pro dołączają dwa wysokiej klasy interfejsy audio podłączane do komputerów przez magistralę USB 2.0. Co oferują nowe interfejsy?

 RCF TRK PRO 1 interfejs do pomiarow RDNet

Producent postawił na mobilność, wysoką jakość przetwarzania dźwięku oraz stabilność i wydajność sterowników. Solidnie wykonane interfejsy mają wytrzymałą metalową obudowę. Interfejsy są zasilane z magistrali USB – zostały tak zaprojektowane, by spełniać wysokie wymagania zarówno dla zastosowań w domowych studiach, jak w touringu w połączeniu z systemem pomiarowym zintegrowanym z platformą RDNet 4.0. We wnętrzu interfejsów znalazły się najwyższej klasy przetworniki analogowo-cyfrowe i cyfrowo-analogowe o absolutnie minimalnych zniekształceniach, pracujące maksymalnie w parametrach 24-bit/192 kHz. Wszystkie wejścia liniowe i mikrofonowe są symetryczne, ale wejście jack 1/4” można przełączyć w tryb niesymetryczny instrumentalny o wysokiej impedancji.

Mniejszy model RCF TRK PRO 1 jest wyposażony w jedno wejście combo XLR/jack 1/4” TRS z załączanym zasilaniem Phantom do mikrofonów pojemnościowych – w tym pomiarowych oraz dla aktywnych DI-BOXów. Wejście może pracować w trybie liniowym, mikrofonowym oraz wysokoimpedancyjnym instrumentalnym.

 RCF TRK PRO 2 interfejs do pomiarow RDNet

Większy model RCF TRK PRO 2 oprócz dwóch wejść combo XLR/jack 1/4” TRS jest dodatkowo wyposażony w sprzętowy monitoring bez opóźnienia/latencji wprowadzanej przez sterowniki. Ciekawostką jest wyposażenie tego modelu w „uszy” rackowe do montażu w skrzyni rack 19”.

 RCF TRK PRO 1 interfejs do pomiarow RDNet front

Wejście posiada szeroki zakres regulacji „wzmocnienia” - dla wejścia mikrofonowego od tłumienia -9 dB, do wzmocnienia +47 dB, dla wejścia liniowego od -20 dB do +36 dB oraz dla wejścia instrumentalnego od -10 dB do +46 dB. Tłumienie jest szczególnie przydatne dla wejścia instrumentalnego, które aktywna elektronika gitary basowej przy poziomie „wzmocnienia” 0 dB potrafi przesterować.

Interfejsy oferują pełne pasmo przetwarzania 20 Hz – 20 kHz z tolerancją nierównomierności +/-0,1 dB, 107 dB dynamiki na wejściu i ultraniskie zniekształcenia <0,0011%. Wyjście liniowe również oferuje dynamikę 107 dB. Na uwagę zasługuje wzmacniacz słuchawkowy o mocy 114 mW, który może pracować ze słuchawkami o impedancji od 10 Ohm do 500 Ohm.

Komfortową pracę zapewniają dwie regulacje głośności – dla wyjść liniowych na monitory oraz dla wyjścia słuchawkowego.

RCF TRK PRO 1 interfejs do pomiarow RDNet front

Dostępne są częstotliwości próbkowania 44.1 kHz, 48 kHz, 88.2 kHz, 96 kHz, 176.4 kHz, 192 kHz w rozdzielczości bitowej 16-bit i 24-bit.

Interfejsy RCF TRK PRO są zgodne ze standardem USB Class Compliant. Teoretycznie interfejs będzie działać bez użycia żadnych sterowników zarówno z komputerami PC i Mac, jak urządzeniami mobilnymi jak tablety i smartfony. Jednak dla systemów Windows RCF udostępnia dedykowane sterowniki. Z systemami MacOS oraz urządzeniami mobilnymi interfejs pracuje natywnie integrując się bezproblemowo z systemowymi sterownikami dźwięku.

RCF TRK PRO 1 PRO 2 interfejs do pomiarow RDNet 1

RCF zaprojektował swoje interfejsy z myślą o współpracy ze środowiskiem pomiarowym w firmowej aplikacji RCF RDNet 4.0. 

RCF TRK PRO 1 PRO 2 interfejs do pomiarow Steinberg Cubase Wavelab

RCF TRK PRO 1 PRO 2 interfejs do pomiarow wtyczki 1

Mocna stroną nowych interfejsów audio USB marki RCF jest dołączany software – producent postawił na popularną platformę marki Steinberg. W komplecie jest Cubase LE, Wavelab LE, Cubasis LE na systemy iOS. Dodatkowo zyskujemy znakomitą wtyczkę z pogłosami impulsowymi Rematrix FIRST ze specjalną biblioteką 100 presetów przygotowaną dla RCFa, pogłos Overloud Breverb 2 Essential oraz świetny emulator wzmacniaczy gitarowych i efektów Overloud TH-U Essential.

RCF TRK PRO 2 interfejs do pomiarow RDNet front zoom2

Interfejsy mają pojawić się w sprzedaży we wrześniu. Więcej informacji na stronie producenta.

Dystrybutor: Arcade Audio