Logowanie

Neumann NDH 30 - referencyjne słuchawki dostępne w Polsce

Neumann NDH 30 - referencyjne słuchawki dostępne w Polsce

Najnowsze słuchawki firmy Neumann.Berlin specjalizującej się w produkcji sprzętu studyjnego – model NDH 30 – są dostępne w Polsce. Otwarte słuchawki studyjne klasy referencyjnej powstały z myślą o najbardziej wymagających zastosowaniach miksowania i masteringu zarówno w formatach stereo, jak i przestrzennych. NDH 30 zostały perfekcyjnie zestrojone za pomocą narzędzia kalibracyjnego MA 1 Automatic Monitor Alignment i oferują brzmienie wzorowane na monitorach marki Neumann.

Neumann NDH 30 Studio Neumann Headphone MR

NDH 30 bazują na wysokiej jakości metalowej konstrukcji zamkniętego modelu NDH 20, jednak są czymś więcej niż tylko ich otwartą wersją. Cały system akustyczny to zupełnie nowy projekt oparty o zoptymalizowane i doskonale rozmieszczone przetworniki dynamiczne, które rywalizują rozdzielczością brzmienia z planarnymi konstrukcjami. Zniekształcenia harmoniczne są niezwykle niskie, a dzięki selektywnym pod względem częstotliwości absorberom, NDH 30 mają niezwykle równomierną reakcję w całym spektrum audio.

„Chcieliśmy stworzyć słuchawki, które są w pełni niezawodne i dają pewność potrzebną do podejmowania właściwych decyzji. NDH 30 poinformują Cię dokładnie, czy Twój bas jest zbyt głośny lub czy Twój wokal wymaga desybilizacji. Rozdzielczość przestrzenna jest również znakomita, ponieważ przetworniki są wykonane z ekstremalnie niskimi tolerancjami. A ponieważ NDH 30 są wyposażone w symetryczny kabel, separacja kanałów jest jeszcze lepsza” - wyjaśnia kierownik portfolio Sebastian Schmitz.

Neumann NDH 30 Mixing Neumann Headphone MR

Długotrwały komfort użytkowania jest zapewniony dzięki dużym, miękkim nausznikom. Słuchawki oferują składaną konstrukcję, co ułatwia transport. NDH 30 są zatem przenośną alternatywą dla liniowych monitorów Neumann KH, oferując podobny charakter brzmienia i sposobu miksowania.

Neumann NDH 30 Earpads Neumann Headphone MR

Jednocześnie NDH 30 są punktem odniesienia w zakresie kompatybilności słuchawek, co ma kluczowe znaczenie dla sukcesu komercyjnego, biorąc pod uwagę dzisiejsze nawyki słuchania. Ich niezwykła rozdzielczość przestrzenna powoduje, że NDH 30 doskonale nadają się do tworzenia binauralnych miksów treści przestrzennych, w tym dla szybko rozwijających się rynków gier i VR.

„Neumann szybko staje się globalnym punktem odniesienia w kwestii monitoringu wysokiej jakości. Od nagrodzonych Oscarem hitów filmowych po najnowszy, nagrodzony Grammy „Best Immersive Audio Album” – wszystko zostało zmiksowane na monitorach Neumanna. Nasi klienci prosili o podobną jakość podczas miksowania na słuchawkach. W końcu słuchawki stają się dominującym systemem odtwarzania wśród konsumentów – w szczególności w przypadku dźwięku przestrzennego. NDH 30 są naszą odpowiedzią na te potrzeby” – podsumowuje dyrektor generalny Neumann, Ralf Oehl.

Kluczowe cechy:

- Liniowe brzmienie, podobne do perfekcyjnie skalibrowanego systemu monitorów Neumanna,

- Panorama stereo o wysokiej rozdzielczości z dokładną lokalizacją,

- Przejrzysty, szczegółowy obraz dźwiękowy, idealny do miksowania i masteringu,

- Komfortowe, łatwe do przewożenia.

Słuchawki są dostępne w ofercie oficjalnego dystrybutora – firmy Aplauz Sp. z o.o. – w cenie katalogowej 3149 zł.

Dystrybutor: Aplauz Audio

O firmie Neumann

Firma Georg Neumann GmbH, znana jako "Neumann.Berlin", jest czołowym producentem mikrofonów studyjnych i twórcą takich legendarnych modeli jak U 47, M 49, U 67 i U 87. Od momentu założenia w 1928 roku firma zdobyła liczne międzynarodowe nagrody za innowacje technologiczne. Od 2010 r. Neumann.Berlin rozszerzyła swoją ofertę w zakresie przetworników elektroakustycznych, monitorów studyjnych, głównie do zastosowań telewizyjnych i radiowych, nagraniowych oraz produkcji audio. Georg Neumann GmbH jest częścią grupy Sennheiser od 1991 roku i jest reprezentowany na całym świecie przez sieć spółek zależnych Sennheiser i partnerów handlowych. Więcej na stronie: www.neumann.com.