Logowanie

ART DJ PRE II – przedwzmacniacz gramofonowy nagrodzony przez portal Popular Science

ART DJ PRE II – przedwzmacniacz gramofonowy nagrodzony przez portal Popular Science

ART jest specjalistą od oferowania wyjątkowych urządzeń do studia i na scenę. Oferta tego producenta roi się od perełek o świetnej funkcjonalności oraz znakomitej relacji cena-jakość. Nie dziw więc, że ART DJ Pre II został uznany przez portal Popular Science za najlepszy budżetowy przedwzmacniacz gramofonowy w roku 2022. Czym była podyktowana ta decyzja?

 ART djpre II front angle Popular Science Best Budget 2

Pośród dostępnych na rynku urządzeń w kategorii przedwzmacniaczy gramofonowych ART DJ PRE II wyróżnia się dobrym brzmieniem i funkcjonalnością. Przy niewielkich rozmiarach solidnej dobrze ekranującej zakłócenia metalowej obudowy i bardzo korzystnej cenie pozwala na regulację poziomu sygnału i zmianę pojemności sekcji preampu. Jest również wyposażony w filtr dolnozaporowy zmniejszający ilość niskich tonów, co jest szczególnie przydatne, by zminimalizować zniekształcenia i dudnienie przy odtwarzaniu zniszczonych płyt.

Urządzenie przenosi pasmo w zakresie 10 Hz – 50 kHz z tolerancją +/-0,5 dB przy bardzo niskich zniekształceniach 0,01% THX @1 kHz. Oferuje odstęp sygnału od szumu na poziomie 90 dB. Nominalna impedancja wejściowa to 47 kOhm, maksymalny poziom wejsciowy to 40 mV RMS @1 kHz, a maksymalne wzmocnienie to 45 dB @1 kHz. Łagodny załączany filtr górnoprzepustowy o nachyleniu zbocza -3 dB/oktawę jest ustawiony na 22 Hz.

ART djpre II front angle Popular Science Best Budget 3 

Znakomicie sprawdza się przy wkładkach typu MM, natomiast z niektórymi wkładkami MC radzi sobie gorzej. Nie zmienia to faktu, że jak na swoją cenę oferuje świetną jakość i funkcjonalność, której można by się spodziewać w droższym urządzeniu.

Dystrybucja: Arcade Audio