Logowanie

AVID Pro Tools Intro – darmowa wersja programu DAW do domowego studia

AVID Pro Tools Intro – darmowa wersja programu DAW do domowego studia

Platforma AVID Pro Tools to studyjny standard na całym świecie. AVID wprowadza darmową wersję Pro Tools Intro, która zapewnia ten sam styl pracy, co w profesjonalnych studiach i oferuje wszystkie niezbędne narzędzia audio i MIDI do produkcji muzyki.

 AVID Pro Tools Intro PT screen

Program AVID Pro Tools Intro został oparty na tym samym kodzie, co najnowszy pełnowymiarowy Pro Tools 2022.10 i jest z nim w pełni kompatybilny. To niezwykle istotna zaleta, gdyż sesję można rozpocząć w domowym studiu w Pro Tools Intro, by później kontynuować w profesjonalnych studiach nagraniowych i produkcyjnych ma bardziej zaawansowanych wersjach Pro Tools Studio lub Pro Tools|Ultimate. Świetną wiadomością jest, ze Pro Tools Intro współpracuje z Avid Cloud Collaboration, co oznacza, że nad jedną sesją może zdalnie pracować w czasie rzeczywistym równocześnie kilku muzyków.

 AVID Pro Tools Intro plug ins

Oprogramowanie oferuje 8 ścieżek audio, 8 ścieżek instrumentów i 8 ścieżek MIDI, 34 wtyczki Avid - w tym rozbudowany multiinstrumentalny Xpand!2. Sample Player Xpand!2 oferuje ponad 1200 presetów brzmień przeróżnych instrumentów - perkusji, syntezatorów, basów, gitar, pianin, smyczków, instrumentów dętych blaszanych i drewnianych, padów, perkusji, wokali, instrumentów etnicznych i innych.

 AVID Pro Tools Intro home studio

Pro Tools Intro zawiera setki wysokiej jakości pętli od platformy Loopmasters oraz 34 niezbędne w studio wtyczki, m.in. EQ, kompresory, reverb/poglos, echo czy emulatory wzmacniaczy gitarowych. Ponadto Pro Tools Intro w pełni obsługuje format wtyczek AAX, a więc można wykorzystywać również wtyczki innych producentów, niż Avid. Pełna lista oprogramowania, wtyczek, instrumentów wirtualnych i sampli w Pro Tools Intro znajduje się na stronie producenta.

AVID Pro Tools Intro jest kompatybilny z systemami Intel® PC Windows 10 & 11 Home, Pro i Enterprise 64-bit oraz macOS 10.14.6, 10.15.7, 11.6, 12.3 i nowszymi. Do uruchomienia nie trzeba dysponować sprzętowym kluczem USB iLok 2 lub iLok 3 - nowi użytkownicy Pro Tools otrzymają darmowo konto na iLok.com z licencją, a posiadacze aktywnego konta na iLok znajdą licencję na swoim koncie.

Dystrybutor: Konsbud Audio