Logowanie

ESS Audio przejmuje dystrybucję Apogee Electronics w Polsce

ESS Audio przejmuje dystrybucję Apogee Electronics w Polsce

Firma, która zdobyła 17 technologicznych „Oskarów” TEC Awards. Marka, która ustanawiała nowe standardy jakości w studyjnych systemach nagrywania. Pionierska firma, która do klasy sprzętu home recording faktycznie wniosła studyjną jakość dźwięku. Od teraz ikoną w dziedzinie nagrywania dźwięku na komputer – marką Apogee Electronics – opiekować się będzie firma ESS Audio.

Mało kto wie, że jednym z twórców Apogee Electronics jest prezes Soundcraft USA Betty Bennett, który wspólnie z inżynierem dźwięku Bruce'm Jacksonem oraz projektantem elektroniki cyfrowej Christofem Heidelbergerem powołali do życia markę w grudniu 1985 roku. Firma Apogee początkowo wyrobiła sobie markę projektując filtry antyaliasingowe, które rozwiązały wiele wczesnych problemów związanych z cyfrowym dźwiękiem.

Apogee Big Ben Master Clock

Najsłynniejszym chyba urządzeniem Apogee jest BIG BEN Master Clock – cyfrowy zegar synchronizujący urządzenia cyfrowe jak interfejsy audio i konsolety, który można spotkać w wielu studiach opartych o na przykład systemy Pro Tools. Ale ikonicznych urządzeń w ofercie Apogee jest dużo więcej. Od zawsze, interfejsy audio tego producenta słynęły z doskonałego, miękkiego, acz pełnego precyzji analogowego brzmienia. To wynik znakomitej implementacji przetworników, ultrastabilnego cyfrowego zegara, świetnych filtrów, autorskiej technologi ditheringu i działających w domenie cyfrowej analogowo brzmiących limiterów – to elementy, które stanowią o przewadze Apogee nad konkurencją.

 Apogee Symphony IO Mk II

Apogee Electronics jest obecnie producentem topowych cyfrowych konwerterów audio o studyjnej jakości Symphony I/O Mk II oraz cyfrowych interfejsów audio do home recordingu dla najbardziej wymagających użytkowników jak Symphony Desktop i Duet 3.

Apogee duet 3

Istotnym elementem oferty są również przenośne mikrofony do urządzeń mobilnych HypeMiC, MiC+ oraz ClipMiC digital 2.

Apogee HypeMiC 3 Quarters Left Pop Filter IMG 0002 2000 1500x1500

Wkrótce zaprezentujemy w testach powyższe urządzenia. Więcej informacji na stronie producenta.

Dystrybutor: ESS Audio