Logowanie

Mackie DLZ Creator – profesjonalny mikser audio do streamingu i podcastów z funkcją Mix Minus

Mackie DLZ Creator – profesjonalny mikser audio do streamingu i podcastów z funkcją Mix Minus

Mackie DLZ Creator jest profesjonalnym cyfrowym mikserem przeznaczonym do streamingu i tworzenia podcastów. To nietuzinkowe urządzenie zadziwia swoją elastycznością, a przede wszystkim prostotą i elastycznością w użytkowaniu - tak przy dużych złożonych projektach, jak i przy pracy w domowym zaciszu. Na taką ocenę zasługuje między innymi dzięki trzem trybom pracy - Easy, Enhanced i Pro. Każdy z nich jest skierowany do różnego typu użytkowników i zastosowań.

Mackie DLZ Creator section 6 image desktop 

Mikser Mackie DLZ Creator jest wyposażony w 4 kanały mono, 4 kanały stereo, 4 wyjścia słuchawkowe, bluetooth 5.0, USB typu C do podłączenia komputera w celu streamingu dźwięku lub wielościeżkowego nagrywania, USB typu A, czytnik kart pamięci micro SD do nagrywania oraz złącze LAN.

 Mackie DLZ Creator video 7 mobile

Tryb Easy jest skierowany do osób zaczynających swoją przygodę przetwarzaniem dźwięku i miksowaniem oraz poszukujących najszybszej drogi do rozpoczęcia nagrywania. Tryb Easy pozwala na samodzielne opisanie i oznakowanie wybranego kanału z którego będziemy korzystać oraz automatycznego skonfigurowania poziomu gain oraz innych ustawień niezbędnych do natychmiastowego rozpoczęcia rejestracji audio.

 Mackie DLZ Creator section 4 image desktop

Tryb pracy Enhanced pozwala użytkownikowi na większą ingerencję w brzmienie, udostępnia między innymi efekty delay i reverb (których poziomem można manipulować) lub włączenie De-Essera. Niezwykle przydatne jest też użycie kompresji i możliwość wpływu na jej poziom. Na ekranie pojawia się również sekcja EQ składająca się z trzech pionowych słupków dzięki którym można dodawać i odejmować niektóre zakresy częstotliwości w prosty sposób.

W trybie Pro użytkownik odblokowuje pełnie możliwości DLZ Creator'a. Dostaje możliwość dokładnego sterowania parametrami procesorów jak: EQ (parametryczny 3-pasmowy), gate (bramka), compression (kompresor) i de-esser. Pojawia się też opcja Pan (ustawienie w panoramie stereo), wysyłka na pogłos (Reverb send) oraz Delay (Delay Send).

 Mackie DLZ Creator section 1 image desktop

Warto wspomnieć o ciekawych opcjach które usprawniają prace na Mackie DLZ Creator. Pierwszą z nich jest Setup Assistent, po włączeniu którego urządzenie będzie nas krok po kroku prowadzić przez cały proces przygotowania sesji nagraniowej. Drugą z nich jest Automix pozwalający na zautomatyzowanie ustawień priorytetu głośności pomiędzy mikrofonami. Jest to spore ułatwienie ponieważ przy pomocy tej funkcji unikamy potrzeby ciągłej ręcznej zmiany głośności naszych sygnałów - system robi to za nas. Świetną opcją do łączeń na żywo jest funkcja Mix Minus. Korzystanie z Mix Minus ze smartfonem podłączonym przez Bluetooth pozwala dodać rozmówcę do miksu bez słyszalnego echa, gdy mówi. W tej klasie sprzętu to absolutny ewenement.

 Mackie DLZ Creator section 2 image desktop

Mackie DLZ Creator zawiera wieloletnie doświadczenie Mackie w technologiach pro audio. Na pokładzie miksera znajdują się świetne przedwzmacniacze Mackie Onyx80 z zakresem wzmocnienia 80 dB (!), które sprawiają, że nawet mikrofony o niskim poziomie wyjściowym brzmią zarówno głośno, jak i nieskazitelnie. Znakomita opcją jest możliwość stworzenia spersonalizowanych miksów słuchawkowych na każdym z 4 wyjść słuchawkowych - dla każdego z Twoich gości. Mackie DLZ Creator zapewnia korzyści profesjonalnego miksera studyjnego w bardzo przystępnej, zautomatyzowanej formie pozwalając uzyskać znakomite rezultaty brzmieniowe nawet początkującym w miksowaniu osobom.

 Mackie DLZ Creator slider image 4 desktop

Komfort pracy zapewnia ekran dotykowy 10.1” wraz z 4 podświetlanymi potencjometrami do obsługi panelu roboczego na ekranie.

Dystrybucja: Music Info

#mackieDLZcreator #dlzcreator #mikserdostreamingu #mikserzMixMinus #mikserdopodcastów #MixMinus