Logowanie

SSL UF1 – profesjonalny sterownik DAW

SSL UF1 – profesjonalny sterownik DAW

Firma SSL to legenda, która świetnie radzi sobie na współczesnym rynku. Dzieje się tak dzięki najwyższej jakości dźwięku i niezwykle wysokiej jakości wykonania oferowanych urządzeń – a wszystko jest wsparte magią marki. Tu nie ma ściemy – nawet w ofercie do home recordingu jakość oferowana przez SSL jest bezkonkurencyjna w stosunku do tańszych produktów.

 SSL UF1 DAW controller top

Oto po sukcesie kontrolera SSL UF8 nadchodzi wielkimi krokami ich najnowsze dzieło - SSL UF1 centrum sterowania oprogramowaniem typu DAW.

SSL UF1 zdaje się jednym z najlepszych wyborów podczas poszukiwania urządzenia służącego do obsługi programu DAW – czy to będzie Logic, Cubase, Pro Tools, Reaper czy Ableto Live - jego najwyższa jakość wykonania wraz kompaktowością i możliwościami pozwolą użytkownikowi na wyniesienie jakości i komfortu pracy na wyższy poziom. Kontroler oferuje szeroką gamę zastosowań w integracji z oprogramowaniem. Bezproblemowo w naszym projekcie zajmiemy się kontrolą parametrów takich jak: panoramy, wysyłki, obsługą wtyczek i wielu innych. A to wszystko osiągniemy przy pomocy zmotoryzowanego tłumika o długości 100 mm. Dwa wyświetlacze o wysokiej jakości, miękkie i solidne gumowe klawisze oraz ważone koło jog oraz 46 w pełni programowalnych przycisków wpływa na nieprawdopodobny komfort pracy. Urządzenie można bardzo precyzyjnie dostosować do swoich potrzeb. Intuicyjne sterowanie oraz czytelne wizualne informacje zwrotne zapewniają łatwość pracy, a symbiotyczne połączenie z wtyczkami SSL Meter i SSL 360° gwarantuje niespotykaną dotąd kontrolę w urządzeniu tej wielkości.

SSL UF1 DAW controller 2

SSL UF1 to wszechstronny kontroler, który umożliwia kontrolę do trzech programów DAW jednocześnie (!). Dzięki wbudowanym profilom dla popularnych programów, takich jak Pro Tools, Logic, Cubase, Studio One, Ableton Live, LUNA i Pyramix, możesz łatwo dostosować się do swojego ulubionego środowiska pracy.

Wydajne przyciski transportu i ważone pokrętło jog/scrub zapewniają szybkie poruszanie się nawet po największych sesjach. Dodatkowo, przyciski transportu można dostosować do indywidualnych skrótów, takich jak Loop on/off czy click track on/off, aby jeszcze bardziej ułatwić pracę. Przycisk Shift umożliwia szybki dostęp do trybów automatyzacji DAW.

Zaawansowany 100 mm zmotoryzowany tłumik SSL gwarantuje precyzyjną kontrolę edycji automatyzacji oraz dokładne ustawienie głośności ścieżek podczas nagrywania i miksowania. Wyświetlacze w SSL UF1 o wysokiej rozdzielczości zapewniają czytelną wizualną informację zwrotną, wyświetlając nazwy ścieżek DAW, parametry, czas, wtyczkę SSL Meter oraz channel stripy 360° w mikserze wtyczek SSL.

SSL UF1 DAW controller studio 1 

Niezwykle przydatną funkcją jest możliwość bezpośredniego kontrolowania wtyczek SSL Channel Strip z powierzchni UF1. Duży wyświetlacz pozwala na wyświetlanie krzywej EQ wtyczki, podczas gdy mały wyświetlacz pokazuje pracę bramki i kompresji. Dodatkowo, duży, wielofunkcyjny, skokowy enkoder UF1 umożliwia grupowanie kanałów, emulację kółka myszy w trybie Focus oraz kontrolę głośności systemu.

Dzięki tym zaawansowanym funkcjom, UF1 zapewnia wygodne i efektywne sterowanie Twoimi programami DAW, umożliwiając precyzyjne operowanie parametrami i automatyzacją, oraz zapewniając wyraźną informację zwrotną na wyświetlaczach. Jest to niezastąpiony narzędzie dla producentów muzycznych i inżynierów dźwięku, którzy szukają profesjonalnej kontroli nad swoimi projektami muzycznymi.

SSL UF1 SSL Meter Plugin RTA

SSL UF1 jest dostarczany wraz z bezterminową licencją na wtyczkę SSL Meter o wartości 99,99 Euro, a ona sama jest wyświetlana na czytelnym wyświetlaczu IPS o przekątnej 4,3 cala i może być obsługiwana z poziomu UF1 oraz z poziomu miksera wtyczek SSL 360. SSL Meter jest wyposażony w niezbędne narzędzia do pomiaru takie jak: Peak i RMS, K- System, balans stereo, korelację fazy, zakres fazy Lissajous, 31- pasmowy RTA, pomiar VU i PPM.

SSL Group SSL UF8 SSL UF1 SSL UC1

SSL UF1 świetnie sprawdzi się w pojedynkę jednak połączenie jej z kontrolerem SSL UF8 może otworzyć nowe horyzonty w pracy nad projektami przez skompletyzowanie możliwości obsługi DAW. SSL UF1 równie dobrze współpracuje z kontrolerem wtyczek SSL UC1 rozszerzając możliwości fadera oraz upłynniając dostęp do parametrów channel strip SSL 360° wraz z wizualną prezentacją krzywych EQ. Dla zapewnienia maksymalnej ergonomii i stylu pracy na cyfrowej konsoli SSL wystarczy połączyć do czterech kontrolerów UF8 z UF1 i UC1.

Najważniejsze cechy SSL UC1

SSL UF1 DAW controller 1

- 100 mm zmotoryzowany fader SSL,

- dwa wyświetlacze o wysokiej rozdzielczości, w tym duży 4,3- calowy wyświetlacz TFT
LCD do wizualnego wyświetlania nazw ścieżek DAW, parametrów, wyświetlania czasu,
wtyczki SSL Meter i channel strip 360° w mikserze wtyczek SSL,

- dedykowane elementy sterujące transportem i ważone pokrętło jog/scrub zapewniają
pełną kontrolę nad sesją,

- dedykowane profile HUI i MCU DAW dla: ProTools, Logic, Cubase, StudioOne, AbletonLive, LUNA, Pyramix; UF1 może przełączać się do sterowania faderem MASTER w programach DAW
z protokołem MCU,
- Sterowanie mikserem wtyczek SSL 360°,
- bezproblemowa integracja z wtyczką SSL Meter (licencja wieczysta w zestawie), z wtyczką pomiarową wizualizowaną na dużym 4,3- calowym wyświetlaczu IPS i sterowaniem z powierzchni UF1 i miksera wtyczek SSL 360°,

- SSL Meter oferuje niezbędne narzędzia pomiarowe, w tym poziomy szczytowe i RMS, K- System, balans stereo, pasek korelacji fazy, zakres fazy Lissajous, 31- pasmowy RTA, pomiar VU i PPM.

- Steruj channel stripami 360°, takimi jak Channel Strip 2 i 4K B, bezpośrednio z powierzchni UF1 i wyświetlaj krzywą EQ na dużym wyświetlaczu UF1,

- tryb Master dla miksera wtyczek umożliwia UF1 sterowanie innym channel stripem niż ten wybrany na UC1,

- w pełni funkcjonalny kontroler DAW w kompaktowej obudowie. Z łatwością kontroluj panoramy, wysyłki, wtyczki i instrumenty wirtualne w DAW,
- 46 konfigurowalnych przycisków użytkownika gotowych do przypisania ulubionych poleceń DAW lub skrótów klawiaturowych,
- drugi rząd klawiszy Transport można dostosować do niezbędnych w Twojej pracy skrótów, takich jak Loop on/off czy click track on/off. Można też nacisnąć przycisk Shift, aby uzyskać szybki dostęp do trybów automatyzacji DAW,
- tryb Fader umożliwia korzystanie z 4 potencjometrów V pod dużym ekranem w celu kontrolowania głośności 4 ścieżek jednocześnie,
- duży, wielofunkcyjny skokowy enkoder umożliwia grupowanie ścieżek, emulację kółka myszy w celu praktycznej kontroli oraz regulację głośności systemu,
- używaj UF1 samodzielnie lub w komplecie z UF8 i/lub UC1, aby zwiększyć funkcjonalność obu produktów,
- 2 wejścia foot-switch,
- jednoczesna kontrola do 3 różnych programów DAW i przełączanie się między nimi za
pomocą przycisków Layer,
- obsługiwany przez aplikację SSL 360° Software.

Specyfikacja techniczna:

- 1 x 100 mm najwyższej jakości zmotoryzowany fader SSL,
- 5 x obrotowy encoder z funkcją push,
- duży, kolorowy wyświetlacz 4.3” IPS LCD TFT o wysokiej rozdzielczości,
- dodatkowy, kolorowy wyświetlacz 1.77” LCD TFT o wysokiej rozdzielczości,
- podświetlane (RGB)miękkie, gumowe przyciski,
- całkowicie metalowa obudowa ze szczotkowaną, anodowaną płytą górną,
- dołączone podstawki umożliwiają ustawienie 6 różnych kątów nachylenia. Możliwy
montaż bez podstawek,
- komunikacja z komputerem przez szybkie złącze USB - nie ma potrzeby korzystania z
sieci komputerowej lub kabli Ethernet,
- Szerokości 205 mm, Wysokość 265.9 mm, Głębokość 62.5 mm.
Więcej informacji na stronie producenta.

Dystrybucja: Commercial Audio