Logowanie

Kali Audio LP-UNF – studyjne monitory ultra-bliskiego pola w technologii bi-amp z DSP

Kali Audio LP-UNF – studyjne monitory ultra-bliskiego pola w technologii bi-amp z DSP

Kali Audio szturmem wdarło się na rynek home recordingu. Studyjne monitory serii LP zostały bardzo ciepło przyjęte przez muzyków i domowych realizatorów dzięki innowacyjnym, niezwykle przydatnym w warunkach domowego studia rozwiązaniom i świetnej relacji cena-jakość. Wprowadzając nowy, najmniejszy model LP-UNF, Kali Audio rozszerza home recordingowy krąg odbiorców o szeroką grupę melomanów korzystających z komputerów do słuchania muzyki oraz na przykład o komputerowe stanowiska montażu wideo poszukujących niewielkich i profesjonalnych monitorów.

 Kali Audio LP UNF front 3 4 L

Kali Audio LP-UNF są zaprojektowane z myślą o użytkownikach dysponujących ograniczoną przestrzenią do pracy, w których większe modele niekoniecznie się sprawdzą. Idea ultra-bliskiego odsłuchu zapoczątkowana przez model IN-UNF została tak dobrze przyjęta przez odbiorców, że producent postanowił zaproponować również niewielkie monitory serii LP. Nazwa UNF to skrót od Ultra Nearfield. To, co należy podkreślić, to fakt, że producent nie zrezygnował z profesjonalnego zasilenia głośników w bi-ampie – oznacza to, że każde pasmo w zestawie głośnikowym przez napędzane oddzielną końcówką, a podział pasma jest dokonany przez odpowiednio zaprojektowany układ DSP.

 Kali Audio LP UNF tweeter

Jak się można spodziewać, rozwiązania z większych modeli zostały skutecznie zaadaptowane na potrzeby „maluchów” - w LP-UNF znajdziemy 1-calowy przetwornik wysokotonowy z tekstylną kopułką z modeli LP6 V2 i LP8 V2 umieszczony w analogicznym falowodzie 3-D Imaging Waveguide zapewniającym równomierną i szeroką propagację oraz precyzyjną lokalizację w konfiguracji stereo. Przetwornik średnio-niskotonowy o średnicy 4.5” z lekką, precyzyjną papierową membraną o głębokim skoku pracuje przy spadku -10 dB już od 39 Hz do punktu podziału pasma na 1.95 kHz.

Kali Audio LP UNF woofer 

Cechą szczególną nowego modelu Kali Audio jest zainstalowanie zasilacza, końcówek mocy i całej elektroniki z przyłączami sygnałów w jednym monitorze – do drugiego 4-żyłowym kablem jest doprowadzany tylko sygnał z końcówki mocy. Należy jeszcze raz podkreślić, że producent wyposażył niewielkie monitory w po dwa wzmacniacze na każdy zestaw głośnikowy – oddzielnie napędzany jest tweeter, oddzielni przetwornik średnio-niskotonowy.

 Kali Audio LP UNF panel

Kali Audio LP-UNF są w niezwykle uniwersalny sposób przygotowane do współpracy z różnymi rodzajami sygnałów. Po pierwsze – są dwa symetryczne gniazda wejściowe jack 1/4” TRS, dwa niesymetryczne wejścia cinch/RCA, multimedialne wejście stereo mini-jack 1/8” TRS. Po drugie są dwa cyfrowe wejścia – USB-C i wówczas na przykład z komputera, tabletu bądź smartfona możemy odtwarzać muzykę bez konwersji analogowo-cyfrowej, a jako drugie „lotne” wejście mamy do dyspozycji Bluetooth 5.1 ;-)

 Kali Audio LP UNF volume

Na froncie „aktywnego” monitora znajduje się regulacja głośności.

Monitory zostały wyposażone w układ DSP, w którym zapisano na przykład ustawienia korekcji adaptacyjnej dla różnych scenariuszy ustawienia monitorów – na statywie, na biurku, blisko ściany, daleko od ściany itd. To pozwala dopasować charakterystykę pasma przenoszenia niwelując na przykład nieprzyjemne w brzmieniu, przekłamujące brzmienie miksów i muzyki wzmocnienie niskiego środka w przypadku postawienia monitorów na biurku. Niby niuans, a jakże przydatny i poprawiający komfort pracy! Są również filtry półkowe dla niskich i wysokich tonów z regulacją +/-2 dB pozwalające dopasować charakter brzmieniowy monitorów do naszych preferencji.

 Kali Audio LP UNF hero

Niewielkie wymiary - 25,4 x 16,4 x 18,6 cm sprawiają, ze monitory LP-UNF zajmują minimalną przestrzeń na biurku. Podobnie jak większe głośniki z serii LP, LP-UNF wykorzystują technologię wzmacniaczy z monitorów Kali Audio 2nd Wave zapewniającą niski poziom szumów, niskie zniekształcenia i wysoki zakres dynamiki. Przy zalecanej odległości odsłuchu wynoszącej 0,8 metra LP-UNF zapewnia 85 dB maksymalnego SPL z 20 dB zapasu dynamiki. Duży przedni port bass reflex wykorzystuje unikalny kształt, który eliminuje szumy i minimalizuje kompresję portu. Pozwala to na umieszczenie głośników przy ścianach bez obawy o negatywny wpływ na działanie portu.

Monitory Kali Audio LP-UNF będą już niedługo dostępne w najlepszych salonach muzycznych w Polsce – by sprawdzić gdzie, wystarczy wejść na stronę dystrybutora:

https://essaudio.pl/siec-sprzedazy-i-partnerzy

Dystrybutor: ESS Audio