Logowanie

Roland V-Piano Grand - cyfrowy fortepian Rolanda - europejska premiera w Polsce

Roland V-Piano Grand - cyfrowy fortepian Rolanda - europejska premiera w Polsce

Roland V-Piano Grand 0Polska dla Japończyków jest krajem muzyki, zwłaszcza fortepianowej. Popularności muzyki Fryderyka Chopina w Kraju Kwitnącej Wiśni zawdzieczamy, że Warszawa stanie się miejscem europejskiej premiery nowego fortepianu Roland V-Piano Grand.

 Roland V-Piano Grand 1

Premiera będzie miała miejsce 30 kwietnia tego roku w Filharmonii Narodowej w Warszawie podczas koncertu światowej sławy pianistki Yuko Kawai, której będzie towarzyszyć Warsaw Strings Quartet.

Nowy cyfrowy fortepian Rolanda to konstrukcja nie mająca dotąd odpowiednika. Swą wyjątkowość zawdzięcza technologii V-Piano – technologii fizycznego modelowania. Odwzorowanie fizycznych elementów współtworzących brzmienie fortepianu, od pojedynczych strun, grup strun, młoteczków, płyty rezonansowej, pracy pedałów, rezonansów, zdudnień oraz wszelkich zależności między poszczególnymi elementami sprawiło, że V-Piano Grand zapewnia takie same niuanse brzmienia co prawdziwy fortepian. Dość powiedzieć, że choć to cyfrowy instrument, nie mówimy tu o typowej „polifonii”, gdyż każde brzmienie jest kreowane przez wirtualne 264 struny :-) Polifonia nie jest ograniczona do ilości granych nut, lecz wynika z cech fizycznych fortepianu i elementów współtworzących dźwięk. Dodatkowo, dzięki zastosowaniu najnowszej progresywnej klawiatury młoteczkowej Ivory Feel 3. generacji (Deluxe PHA III) z mechaniką młoteczkową z podwójnym wymykiem, gra na V-Piano Grand oddaje wszelkie niuanse artykulacyjne. Dopełnieniem tych wszystkich zalet jest cielesność fortepianu z wbudowanym wielokanałowym systemem nagłośnieniowym o mocy 4 × 60 W zaprojektowanym tak, by generowany dźwięk był jak najbliższy charakterystyce brzmienia prawdziwego fortepianu akustycznego wysokiej klasy. Warto dodać, że V-Piano Grand został wyposażony w nowy model brzmienia fortepianu, przygotowany specjalnie pod kątem optymalnego brzmienia na wbudowanym nagłośnieniu. Mieliśmy okazję dotknąć na kilka chwil V-Piano Grand na tegorocznych targach Musikmesse – nawet te kilka minut gry w niezbyt komfortowych warunkach uświadomiło nam, jak realistyczne i bogate w niuanse jest brzmienie tego instrumentu.

Jak przystało na nowoczesny fortepian, prócz brzmień fortepianu generowanego przez moduł w technologii modelowania V-Piano, na pokładzie znajdziemy moduł Multitimbral zgodny z GM2 o 128-głosowej polifonii uzupełniony o odtwarzacz SMF i prosty rejestrator MIDI.

Premiera nowego fortepianu w Filharmonii Narodowej, w której odbywają się przesłuchania i koncerty konkursów chopinowskich jednoznacznie określa poziom brzmienia nowego instrumentu. W imieniu organizatora – firmy Roland Polska – serdecznie zapraszamy do udziały w tym wydarzeniu. Darmowe zaproszenia można zamawiać pod adresem internetowym Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. W przypadku szkół muzycznych organizator prosi o podanie nazwy szkoły oraz (w przypadku uczniów) podanie, od ilu lat uczniowie i studenci grają na fortepianie. Więcej informacji na stronie dystrybutora.

Dystrybutor: Roland Polska

Roland V-Piano Grand Yuko Kawai