Ostrzeżenie
  • JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 2106.
Logowanie

Imponujący projekt badawczy SCUT napędza 200 monitorów marki Genelec!

Każdy akademicki projekt badań dźwięku potrzebuje głośników, które są w stanie zapewnić niezawodną, dokładną i całkowicie jednolity potencjał brzmieniowy. Kiedy więc SCUT (South China University of Technology) stworzył eksperymentalny wielokanałowy system do badania akustyki architektonicznej, studyjne monitory marki Genelec były naturalnym wyborem do tego zadania.

System badawczy SCUT to jeden z największych tego typu projektów na świecie! Wykorzystuje łącznie 200 kompaktowych monitorów studyjnych Genelec 8010A w niestandardowej instalacji sferycznej, składającej się z dziewięciu warstw zbudowanych na ramie o promieniu zaledwie 2,25 metra. Głośniki są rozmieszczone w taki sposób, aby poziome odstępy każdego głośnika na warstwie były takie same, a odległość każdego głośnika do środka kuli również była identyczna. Każdy głośnik jest zasilany przez jeden dyskretny kanał, a cały system znajduje się w pół-bezechowym środowisku akustycznym.

W tak dużej instalacji audio, największą trudnością jest zapewnienie jednolitej reprodukcji dźwięku - wystarczająco dokładnej, aby spełnić surowe wymagania badań eksperymentalnych. „Odpowiedź częstotliwościowa, jakość dźwięku i jednolitość głośników Genelec pozwalają nam na wykorzystanie ich z absolutną pewnością”, komentuje profesor Zhao z SCUT.

Monitory umieszczone w pokoju kontrolnym służą do przełączania i sprawdzania sygnałów różnych kanałów.

SCUT 200 Genelec 8010A right small

Instalacja audio SCUT została zaprojektowana i zainstalowana przez Digital Media Technology (DMT). „Tylko wtedy, gdy indywidualne różnice między głośnikami są wystarczająco małe, można zagwarantować dokładność badań eksperymentalnych”, wyjaśnia inżynier techniczny DMT Deng Zhuowen. „Podczas procesu debugowania systemu zmierzyliśmy odpowiedź częstotliwościową każdego głośnika Genelec 8010A jeden po drugim, wyniki były bardzo spójne.”.

Głośniki są ponumerowane jeden po drugim, również odpowiadająca im pozycja na ramie jest ponumerowana.

W konfiguracji z udziałem tak wielu głośników kluczowa jest również całkowita niezawodność i niski poziom hałasu systemu. „W 2016 roku wzięliśmy udział w eksperymentalnym projekcie instalacyjnym z wykorzystaniem 100 głośników Genelec, a sukces tego projektu dał nam wystarczająco dużo zaufania do tej marki”, ujawnił Deng Zhuowen. „System 200 głośników jest oczywiście trudniejszy, ale wybraliśmy najbardziej rozsądny system transmisji - w połączeniu z doskonałą wydajnością głośników Genelec - aby zapewnić, że ostateczne wyniki były w pełni zgodne z eksperymentalnymi standardami badawczymi.”.

SCUT 200 Genelec 8010A left small

W ramach projektu system musi działać w różnych środowiskach akustycznych, tak więc zespół inżynierów DMT starannie zaprojektował strukturę instalacji. Każdy głośnik 8010A można łatwo zdemontować i ponownie zainstalować, a sferyczną ramę można szybko przesuwać i przebudowywać. O dziwo, cała kula może być również zawieszona - więc kompaktowy rozmiar, lekka waga i doskonała jakość dźwięku sprawiły, że model Genelec 8010A jest idealnym wyborem dla tego projektu.

Więcej informacji na stronie producenta.

Dystrybucja: Konsbud Audio