Logowanie

Tommy Denander prezentuje w poznańskim Music Store gitary VGS z mostkiem Evertune Bridge System

Tommy Denander prezentuje w poznańskim Music Store gitary VGS z mostkiem Evertune Bridge System

VGS_insert

Życiorysem muzycznym Denandera można by obdzielić kilkunastu gitarzystów, a i tak byłoby się czym chwalić... Tym razem zawitał do naszego kraju, by zaprezentować wysokiej klasy gitary młodej marki VGS wyposażone w innowacyjny mostek EverTune.

 

VGS_Tommy_Denander_scena

Tommy Denander to wyjątkowy muzyk – przede wszystkim gitarzysta sesyjny, kompozytor i producent. Współpracował z takimi sławami, jak Michael Jackson, Paul Stanley, Alice Cooper, Ricky Martin, BB King, Don Henley, Sheryl Crow, David Coverdale, Carlos Santana, Jeff Beck, Jimmy Page, Toto, Fee Waybill, Richard Marx, Robin Beck, House Of Lords, Westlife, Backstreet Boys, David Archuleta, Tokio Hotel, Radioactive, Michael Schenker, Steve Vai, Yngwie Malmsteen, Kenny Loggins, Kelly Keagy, Jimi Jamison. Prezentacja odbyła się w poznańskim sklepie Music Store. Zgromadziła pasjonatów gitary oraz osoby zainteresowane innowacjami marki VGS. Firma ta reklamuje się hasłem „Visions in Guitars” i coś w tym jest, ponieważ są to wyjątkowe instrumenty pod względem konstrukcyjnym. Bo wyróżniają się nie tylko mostkiem Evertune Bridge System, który ma gwarantować permanentne strojenie, ale również wyjątkowymi progami True Temperament Fretting System o kształtach opracowanych pod kątem zapewnienia poprawnego strojenia poszczególnych dźwięków na progach. W dużym uproszczeniu, to rozwiązanie pozwalające uzyskać strój równomiernie temperowany na gitarze :-) To jedyne takie rozwiązanie na świecie!

 VGS_Pro_Radioactive_TDspecial

Na warsztatach w Music Store Tommy Denander prezentował swoją sygnaturę – VGS Radioactive TD-1. Gitara jest wykonana wyśmienicie. Korpus jest wykonany z litego drewna olchy z topem z klonu wzorzystego klasy AAA. Jednak to co przykuwa uwagę, to przede wszystkim progi w systemie True Temperament – wykonane są z kompozytowych odlewów z Silicon Bronze. Każdy próg jest inny, ma szczególny kształt. Dzięki takiemu projektowi strojenie jest perfekcyjne w każdej pozycji.

 VGS_Eruption_Pro_cala2

Podczas prezentacji polską premierę miała gitara VGS Eruption Pro nawiązująca do klasycznego PRSa – naturalnie również ta gitara jest wyposażona w progi systemu True Temperament oraz mostek EverTune.

 VGS_Eruption_Pro_mostek

Mostek Ever Tune jest rozwiązaniem mechanicznym, bez udziału elektroniki. Zapewnia faktycznie rewelacyjne trzymanie stroju. Struny są przewlekane z tyłu korpusu. Każda struna ma niezależny układ sprężyn wyrównujących naprężenie. Co ciekawe, strój jest utrzymywany jest nawet, jeśli przekręcimy kluczem każdej ze strun. System jest tak skonstruowany, że strój utrzymywany jest nawet podczas największych szaleństw „wajchą” i ekstremalnych podciągnięciach strun.

Zachęcamy do obejrzenia poniższego filmu z prezentacji – Tommy Denander prezentuje system progów True Temperament Fretting System od około 4:30, zaś możliwości mostka EverTune niezwykle widowiskowo prezentuje od około 7:20. Zapraszamy!

 

 

MusicStore_logo

 

Miejsce prezentacji: Music Store Poznań

VGS_Tommy_Denander_scena2