Logowanie

Nowy salon muzyczny PASJA z pianinami i fortepianami cyfrowymi i instrumentami perkusyjnymi w Warszawie

Nowy salon muzyczny PASJA z pianinami i fortepianami cyfrowymi i instrumentami perkusyjnymi w Warszawie

Pasja_salon_pianin_insert

W środę 11 lipca został hucznie otwarty nowy salon muzyczny PASJA z najbogatszą w stolicy ekspozycją pianin cyfrowych i fortepianów. Nareszcie jest miejsce w Warszawie, gdzie przed zakupem można porównać różne instrumenty między sobą...

Radek Barczak

 Pasja_salon_pianin_sklep

Sklep muzyczny PASJA to według wielu najlepszy sklep w Warszawie. Oferta jest niezwykle szeroka, a co najważniejsze dostępna od ręki i to w dobrych cenach :-) Bogata ekspozycja udostępniana była dotychczas w 3 lokalach przy ul. Wiktorskiej. Pianina cyfrowy były dotychczas dość ciasno „upchane” obok syntezatorów i keyboardów. Dostęp do instrumentów był dość mocno ograniczony, a i bieżąca oferta nie była kompletna...

 Pasja_salon_pianin_fortepiany_cyfrowe

Od ubiegłego tygodnia ta sytuacja uległa zmianie. PASJA powiększyła się o nowy lokal – sklep, a właściwie salon muzyczny z pianinami i fortepianami cyfrowymi. Na powierzchni niemal 200 m2 prezentowanych jest kilkadziesiąt instrumentów. Jeśli chodzi o pianina, jest to pełen przekrój cenionych modeli takich producentów, jak Roland, Kawai, Yamaha i Korg. W honorowym miejscu stoją dwa fortepiany cyfrowe, m.in. znakomity Roland V-Piano Grand bazujący na genialnej technologii modelowania. Warto zaznaczyć, że prócz pianin i fortepianów w nowym salonie znalazły się również instrumenty perkusyjne, szeroko reprezentowane percussion firmy Meinl, ale również marimby, ksylofony, czynele perkusyjne oraz bębny akustyczne i elektroniczne.

 Pasja_salon_pianin_Roland_Foresta

Szczególne miejsce w salonie pianin i fortepianów PASJA zajmują instrumenty firmy Roland – to pierwsze miejsce w Polsce, w którym stworzono wzorcowy salon z pianinami zgodnym ze światowym standardem Roland Foresta. Nazwa Foresta jest metaforą spokojnej przestrzeni lasu (nazwa wzięta z włoskiego), w której to przestrzeni w spokoju można zagłębić się w doskonałe brzmienie instrumentów z technologią SuperNATURAL PIANO. Stworzenie odpowiedniej atmosfery otwiera nowe przestrzenie percepcji. Nawet kolor ścian w saloniku Roland Foresta jest dokładnie przemyślany – nota bene okazało się, że odcień ten jest w Polsce w ogóle niedostępny (!) i trzeba było sprowadzać farbę z centrali Roland East Europe...

W oddzielnym saloniku znalazły się ekskluzywne modele pianin tego producenta, a także popularne modele – wszystkie wykorzystujące technologię SuperNATURAL i najnowsze konstrukcje doważonych klawiatur z mechanizmem wymyku i klawiszami Ivory Touch. Lista instrumentów będących w stałej ekspozycji jest imponująca. W saloniku Roland Foresta znajdują się takie instrumenty, jak: Roland HD503, Roland HP305, Roland LX10F, Roland HP307, Roland RP301 oraz Roland F110, a pozostałej części salonu prócz „gwiazdy” Roland Vpiano Grand eksponowane są Roland HP507, Roland RP-301R i Roland F120.

 Pasja_salon_pianin_instrumenty2

W pozostałych marek licznie jest reprezentowana Yamaha z ofertą od najtańszych do najdroższych instrumentów: Yamaha YDP141, Yamaha YDP161, Yamaha YDP181, Yamaha YDP-S31, Yamaha YDP-C71, Yamaha CLP340, Yamaha CLP430, Yamaha CLP440, Yamaha CLP S406, Yamaha DGX 640, Yamaha CVP503 i Yamaha CLP465GP.

 Pasja_salon_pianin_Kawai_Yamaha

Oferta jest uzupełniona jeszcze o kilka najpopularniejszych pianin Kawai (KAWAI CL35 i KAWAI KDP80 ) oraz Korg LP350 i Korg SP170.

Prócz pianin cyfrowych nowy salon PASJA posiada również w ekspozycji pianina akustyczne, wśród nich modele Yamaha (B2PE, B1PE, B3Pe, GB1) są uzupełnione świetnym pianinem Kawai K2 oraz dwoma tanimi modelami Samick: Samick JS121 i Samick JS042. Ofertę uzupełnia jeszcze cyfrowy klawesyn Roland C30 oraz fortepian akustyczny Johannes Seiler .

Prawda, że oferta jest imponująca? Nie ma w stolicy drugiego takiego miejsca, gdzie można sobie bezpośrednio porównać tyle instrumentów różnych producentów. Właścicielka sklepu PASJA – Jolanta Zalewska postarała się, by osoby zainteresowane zakupem profesjonalnych pianin zwłaszcza firmy Roland i Yamaha mieli odpowiednio duży wybór.

 Pasja_salon_pianin_Jola_Meinl

Na otwarciu nowego salonu PASJA z pianinami cyfrowymi były kwiaty, upominki od współpracujących ze sklepem firm, ale była i muzyka – w końcu to salon muzyczny :-)

Pasja_salon_pianin_PawelJanas_1

Uroczystość otwarcia salonu została uświetniona występem mistrza świata sztuki... akordeonowej, którego występ sponsorował Roland POLSKA. Paweł Janas wygrał w roku 2010 ogólnoświatowy konkurs akordeonowy Coupe Mondiale w kategorii akordeonów elektronicznych. Na otwarciu salonu PASJA z pianinami cyfrowymi zaprezentował szerokie spektrum możliwości cyfrowej technologii Rolanda, w jakie wyposażono akordeon cyfrowy Roland FR-7xb, dostępnej zresztą również w pianinach z technologią SuperNATURAL. Występ pokazał, jak wielkie możliwości muzyczne i sonorystyczne drzemią w cyfrowych instrumentach tego producenta i jak doskonała jest reprodukcja akustycznych barw z zastosowaniem technologii V-Accordion i SuperNATURAL Piano.

Z uwagi na fakt, że nowy salon PASJA jest przede wszystkim salonem pianin cyfrowych, trzeba było „ochrzcić” salon również muzyką fortepianową. Zasiadłem więc na chwilę przy fortepianie cyfrowym Roland V-Piano Grand i z dedykacją dla właścicielki salonu PASJA zagrałem kilka bardzo miło przyjętych przez publiczność dźwięków :-) Warto wspomnieć, że salon PASJA to jedyne miejsce w Polsce, gdzie można przekonać się o potędze brzmienia fortepianu Rolanda V-Piano Grand. Gorąco polecam zapoznanie się ze wspaniałymi możliwościami tego instrumentu.

 Pasja_salon_pianin_pierwszyklient

Nowy salon muzyczny z pianinami i fortepianami cyfrowymi jest idealnym miejscem, by dokonać wyboru odpowiedniego dla siebie instrumentu tak, by móc rozwijać swą pasję muzyczną. Pomocą w wyborze służą wykwalifikowani doradcy w osobach sprzedawców z ogromną wiedzą i doświadczeniem w dziedzinie pianin zarówno cyfrowych, jak akustycznych. A że od samego początku nowy salon PASJA z pianinami cyfrowymi cieszy się dużym zainteresowaniem niech świadczy fakt, że na otwarcie przyszło sporo melomanów planujących zakup pianina. Mnie spotkała anegdotyczna wręcz sytuacja, gdy grając utwór który zawsze gram w testach (kompozycja dla mojej żony :-)) na którymś z droższych instrumentów firmy Roland znajdujących się w saloniku Roland Foresta, podszedł do mnie jeden z młodych gości salonu ze słowami „To pan... Poznałem pana po dłoniach... Znam pana demówki pianin cyfrowych z YouTube! Co to jest za utwór, który pan gra? Gdzie mogę znaleźć do niego nuty?”. Wprowadził mnie tym w nielekkie zakłopotanie, ale zaczęliśmy rozmawiać o różnych instrumentach. Okazało się, że szuka pianina cyfrowego dla siebie. Skończyło się na tym, że właśnie ten młody człowiek dokonał pierwszego zakupu pianina cyfrowego w nowym salonie PASJA :-) Po godzinie testów i ogrywania różnych modeli zdecydował się na model Roland HP-302. Ta sytuacja potwierdza, jak ogromną zaletą nowego salonu PASJA z pianinami cyfrowymi jest udostępnienie szerokiej ekspozycji modeli czołowych producentów.

 

Warszawa nareszcie ma salon pianin cyfrowych z prawdziwego zdarzenia. Przy ulicy Wiktorskiej 7/11. Gorąco polecam to miejsce!

Sklep muzyczny PASJA

 

Pasja_salon_pianin_instrumenty1

Pasja_salon_pianin_otwarcie0

Pasja_salon_pianin_otwarcie2

Pasja_salon_pianin_Roland_Meinl

Pasja_salon_pianin_Roland_Olympus

Pasja_salon_pianin_Jola

Pasja_salon_pianin_Jola2

Pasja_salon_pianin_Jola3

Pasja_salon_pianin_Yamaha

Pasja_salon_pianin_Meinl_perc1

Pasja_salon_pianin_Meinl_perc2

Pasja_salon_pianin_Tama

Roland_Foresta_background

PDF

 

TAGI: sklep muzyczny Warszawa pianina cyfrowe, salon z pianinami elektrycznymi Warszawa, dobry sklep muzyczny z pianinami elektronicznymi w Warszawie, polecany sklep z pianinami cyfrowymi Warszawa, jaki polecacie sklep muzyczny z pianinami elektronicznymi w Warszawie?, pianina elektroniczne Warszawa, gdzie kupić pianino cyfrowe w Warszawie?, pianina cyfrowe duży wybór Warszawa niskie ceny, gdzie tanio kupię w Warszawie pianino elektroniczne?, polecany salon muzyczny w Warszawie z szeroką ofertą pianin cyfrowych, pianino cyfrowe Yamaha Warszawa, pianino elektroniczne Roland Warszawa