Logowanie

10 lat firmy Audiostacja - wielka Gala “Top Ten” i nagroda “Top of the Best” od portalu E-MUZYK.pl

10 lat firmy Audiostacja - wielka Gala “Top Ten” i nagroda “Top of the Best” od portalu E-MUZYK.pl

Audiostacja-Top-Ten-nagroda-EM1

Równe 10 lat temu, Piotr Dolewka i Piotr Dygasiewicz, szefowie dwóch stosunkowo niewielkich firm - Mono Digital i Anymusic - postanowili połączyć siły i stworzyć firmę Audiostacja. W ten sposób powstała jedna z czołowych w Polsce firm dystrybucyjnych skupiająca znamienite marki profesjonalnego sprzętu muzycznego. Miałem zaszczyt wziąć udział w uroczystej Gali z okazji 10-lecia i wręczyć im nagrodę “Top of the Best” od E-MUZYKa. Pierwszą taką nagrodę w historii naszego portalu.

Radek Barczak

Audiostacja-Top-Ten-Piotrowie-scena1

Piotr Dolewka jest “w branży” sprzętu muzycznego odkąd pamiętam, jeszcze w latach 90. ubiegłego stulecia, gdy pracowałem jako redaktor prowadzący miesięczniki Instrumenty Klawiszowe i MUZYK FCM. Piotr współtworzył wówczas firmę Mono Digital będącą przedstawicielem - o ile mnie pamięć nie myli - takich marek, jak RME, Emagic Logic czy Akai. Piotr Dygasiewicz - muzyk, aranżer i kompozytor oraz założyciel wydawnictwa płytowego Anymusic  - dołączył do grupy dystrybutorów sprzętu muzycznego na początku naszego wieku. Zajął się dystrybucją zdobywającej coraz szerszą popularność na świecie mikrofonów marki MXL, dynamicznie rozwijającej się firmy CME, powracającej do gry firmy Nady czy ekskluzywnej marki profesjonalnych interfejsów audio Metric Halo. Gdy gruchnęła wieść, że “Piotrowie” zakładają jedną, wspólną firmę od razu wiedziałem, ze to znakomity pomysł :-) Nie ukrywam, że znając obu Piotrów, trzymałem za nich kciuki i kibicowałem. Stwierdzenie, że “im się udało” nie oddaje ogromu pracy, jaką Piotr Dygasiewicz i Piotr Dolewka oraz znakomita załoga firmy, włożyli w stworzenie tak sprawnie funkcjonującej firmy.

Audiostacja-Top-Ten-Piotrowie-scena4

Faktem jest, że na przestrzeni tych 10 lat z niewielkiej firmy, Audiostacja stała się jednym z czołowych dystrybutorów sprzętu pro audio w naszym kraju. Do takich marek, jak RME, Akai, Clavia, MXL, Access, Waldorf, sE Electronics, czy Miditech dołączyły tak znamienite marki, jak TC Electronic, RC Helicon, Moog, Waves, Sony, DPA, Dynaudio, Adam Audio, Rode, Presonus, Tannoy, Sonnox, Universal Audio, Fret-King, Vintage, IK Multimedia i M-Audio.

Audiostacja-Top-Ten-TC

Galę swą obecnością uświetnili znakomici Goście:

  • Ole Jensen z koncernu TC Group (TC Electronic i TC-Helicon)
  • Manfred Quesada z firmy ADAM Audio
  • Nathan Cole z firmy Akai
  • Adam Butterworth z firmy JHS
  • Richard Seymour z firmy M-Audio
  • Mike Hein z firmy Moog
  • Christian Latzelsberger z firmy RME.

Firmie Audiostacja udało się stworzyć skuteczną sieć dystrybucyjną w polskich sklepach. W całej Polsce, nie tylko w kilku większych miastach. Tak, by sprzęt tych wszystkich marek był obecny i dostępny na bieżąco w polskich sklepach muzycznych w całym kraju. Podczas Gali Audiostacja wręczyła nagrody dla najlepszych swoich dealerów.

Audiostacja-Top-Ten-NORD-Pawel3

Nagrodę dla najlepszego dealera instrumentów Nord odebrał Paweł Szulc z Music Store Poznań.

 

Audiostacja-Top-Ten-Demo00

Nagrodę dla najlepszego  sklepu w kategorii "Wschodząca Gwiazda" odebrał szef DEMO z Piły.

 

Audiostacja-Top-Ten-Pasja-Jola

Nagrodę dla najlepszego sklepu w sieci dystrybucyjnej Audiostacji oderbrała Jolanta Zalewska ze sklepu Pasja w Warszawie.

 Audiostacja-Top-Ten-Pasja1

By zapewnić odpowiednią dostępność sprzętu, Audiostacja poniosła ogromny ciężar inwestycji w nowocześnie zarządzane profesjonalne magazyny, które zostały wybudowane przy siedzibie firmy. Słowa uznania należą się także dla niezwykle zaangażowanej w rozwój firmy załogi Audiostacji.

Audiostacja-Top-Ten-scena1

Gala “Top Ten” była uwieńczeniem trwającego 10 miesięcy konkursu zorganizowanego z rozmachem przez firmę Audiostacja. Takiego konkursu jeszcze w branży sprzętu muzycznego nie było! Co miesiąc w konkursie na hasło miesiąca można było wygrać atrakcyjne nagrody. Wystarczyło dokonać zakupu w jednym ze sklepów dealerskich za kwotę 777 zł i nadesłać propozycję hasła. Co ciekawe, konkurs promował nie tylko nabywców sprzętu, ale również sklepy, w których dokonano zakupu. A nagrody były bardzo atrakcyjne: UA Apollo Twin Solo, Clavia Nord Lead A1, TC Electronic G-System, RME Fireface UCX, MXL GENESIS SE, Vintage V100 Lemon Drop, M-Audio Trigger Finger, TC Helicon VoicLive 3, Spectrasonic BUNDLE oraz pakiet PreSonus Eris E8 z interfejsem StudioLive 1818VSL.

Audiostacja-Top-Ten-zwyciezca5

Ale najważniejszą nagrodą był samochód - nowiutki Ford Fiesta. Nagroda Główna była przeznaczona dla osoby, która zaproponuje najlepsze hasło promujące firmę Audiostacja. Zwyciężył Pan Jacek - gitarzysta z Krakowa, autor hasła:

 

ZAGRAJ TO Z NAMI

NAGRAJ TO Z NAMI

 

gdzie Z odwraca się na N :-)

Audiostacja-Top-Ten-zwyciezca4

Proste i… znakomite. Bo trafia w sedno - działalność Audiostacji skupia się na dostarczaniu profesjonalnych instrumentów muzycznych oraz sprzętu nagraniowego, zwłaszcza do home recordingu. Gratulacje!

Audiostacja-Top-Ten-zwyciezca-auto

Na Gali “Top Ten” Audiostacja zaprezentowała również nowe logo firmy. Oto znak identyfikacyjny Audiostacji na kolejne 10 lat :-)

audiostacja nowe logo

Życzymy Audiostacji wielu sukcesów i dalszego rozwoju! Obyśmy za 10 lat mogli się spotkać w podobnym gronie, by równie hucznie świętować 20-lecie firmy Audiostacja.

Audiostacja-Top-Ten-nagroda-EM2

Audiostacja-Top-Ten-nagroda1

Audiostacja-Top-Ten-Piotrowie-gala1

Audiostacja-Top-Ten-Piotrowie-goscie1

Audiostacja-Top-Ten-Piotrowie-scena2

Audiostacja-Top-Ten-Piotrowie-scena6

Audiostacja-Top-Ten-zwyciezca1

Audiostacja-Top-Ten-zwyciezca2

Audiostacja-Top-Ten-zwyciezca3

Audiostacja-Top-Ten-zwyciezca4

Audiostacja-Top-Ten-zwyciezca6

Audiostacja-Top-Ten-zwyciezca8

Audiostacja-Top-Ten-gala1

Audiostacja-Top-Ten-hostessy

Audiostacja-Top-Ten-Hubert-wez-kubek

Audiostacja-Top-Ten-koncert1

Audiostacja-Top-Ten-koncert2

Audiostacja-Top-Ten-Mikolaj

Audiostacja-Top-Ten-nagroda-EM3

Audiostacja-Top-Ten-Pasja3

Audiostacja-Top-Ten-Pasja4

Audiostacja-Top-Ten-Wilgos1

Audiostacja-Top-Ten-Wilgos2

Audiostacja-Top-Ten-Wilgos4