Logowanie

Szkoła Muzyki Nowoczesnej we Wrocławiu

Szkoła Muzyki Nowoczesnej we Wrocławiu

SzkolaMuzykiNowoczesnej-pracownia-00

Chcesz być producentem muzycznym? Chcesz tworzyć nowoczesną muzę? Pragniesz rozwijać swe umiejętności w komponowaniu i miksowaniu? Poznaj Szkołę Muzyki Nowoczesnej we Wrocławiu! To szkoła, w której uczy się produkcji współczesnych gatunków muzycznych. Kadra pedagogiczna oraz stworzone warunki techniczne stoją na absolutnie najwyższym światowym poziomie. To najlepsze miejsce w tej części Europy, by kształcić się i rozwijać jako producent muzyczny. Obejrzyjcie fotorelację i posłuchajcie wywiadu z kadrą pedagogiczną - pomysłodawcą i założycielem szkoły, Adamem Milwiw-Baronem oraz pedagogami: Pawłem Konikiewiczem, Jackiem Miłaszewskim, Wojciechem Orszewskim i Kubą Sojką.

Radek Barczak

 SzkolaMuzykiNowoczesnej-budynek

O swoim pomyśle stworzenia takiej szkoły, Adam Milwiw-Baron opowiadał mi 3 lata temu, gdy się poznaliśmy. Zrobił na mnie swoimi planami ogromne wrażenie - poznałem w nim wizjonera, pozytywnego zakręconego waryata :-) Ale planów nie pisał palcem po wodzie. Wprowadził je w życie! W czwartek 20. października 2016 miało miejsce uroczyste otwarcie pierwszej w Polsce Szkoły Muzyki Nowoczesnej. Adam Milwiw-Baron nie zapomniał o naszej rozmowie :-) Zaprosił mnie osobiście na otwarcie.

SzkolaMuzykiNowoczesnej-pracownia-02

Nie ukrywam - uwielbiam pozytywnych “waryatów” :-) Nie ukrywam - Adama polubiłem od pierwszego wejrzenia :-) I choć nie widzieliśmy się 3 lata, przywitaliśmy się jak starzy kumple. I nie ukrywam, że to co zobaczyłem w jego Szkole wprawiło mnie w niesamowity entuzjazm :-) Bo w tej szkole wszystko się zgadza. Do dyspozycji uczniów jest najnowocześniejszy na rynku sprzęt. Nowoczesne komputery Apple iMac są wyposażone w interfejsy Focusrite oraz oprogramowanie Ableton Live, Apple Logic oraz Avid ProTools.

SzkolaMuzykiNowoczesnej-studio-01

Do dyspozycji są najróżniejsze mikrofony i światowej klasy preampy i przetworniki w części studyjnej.

SzkolaMuzykiNowoczesnej-pracownie-03b

Szkoła zapewnia znakomite warunki lokalowe - każda sala jest zaadaptowana akustycznie, a studio nagraniowe o powierzchni 90 m2 jest akustyczną doskonałością. Do tego reżyserka ze znakomitym systemem odsłuchowym… Kolejnym elementem jest znakomity program nauczania - zaakceptowany przez władze oświatowe! Co istotne, program zawiera teorię, ale również - a może przede wszystkim - zajęcia praktyczne. Każdy słuchacz ma możliwość całkowicie nieodpłatnego (!) korzystania ze studia nagrań, pracowni muzycznych oraz sali komputerowej (poza godzinami zajęć po uprzedniej rezerwacji). A warunki sprzętowe są naprawdę imponujące.

SzkolaMuzykiNowoczesnej-inauguracja-03

No i najważniejsze moim zdaniem - kadra. Znakomici muzycy, producenci i DJe, tacy sami “waryaci” jak Adam :-) Adam prowadzi przedmioty: Produkcja Muzyczna, Techniki Produkcji Muzycznej, Homerecording. Paweł  Konikiewicz - jest odpowiedzialny za takie przedmioty, jak Produkcja Muzyczna, Apple Logic, Techniki Produkcji Muzycznej, Homerecording. Jacek Miłaszewski – Mix i Mastering. Wojciech Orszewski – Produkcja Muzyczna, Historia Muzyki Nowoczesnej. Kuba Sojka – Produkcja Muzyczna, Ableton Live, Reprodukcja. Grzegorz Turczyński prowadzi Kształcenie Słuchu i Teorię Muzyki. Znakomitą informacją jest to, że prowadzone zajęcia z języka angielskiego są prowadzone w oparciu o słownictwo profesjonalne i instrukcje obsługi :-)

SzkolaMuzykiNowoczesnej-kadra

Odbyłem z prześwietnym “ciałem pedagogicznym” nimi nieskrępowaną rozmowę o ich Szkole, ich Pasjach, Twórczości, umiejętności dzielenia się wiedzą i doświadczeniem oraz o wrażliwości muzycznej. Gorąco polecam!

 

Wszelkie informacje dotyczące nauki w Szkole Muzyki Nowoczesnej znajdziecie na stronie internetowej https://www.szkolamuzykinowoczesnej.pl

SzkolaMuzykiNowoczesnej-Adam-01

Otwarcie Szkoły uświetnił muzycznie przecudowny kwartet KAGYUMA - jeśli będziecie mieli okazję wybrać się na ich koncert, nie przepuśćcie tej okazji! Muzyczna uczta dla duszy :-)

SzkolaMuzykiNowoczesnej-studioA-03

SzkolaMuzykiNowoczesnej-inauguracja-00

SzkolaMuzykiNowoczesnej-pracownia-03

SzkolaMuzykiNowoczesnej-pracownia-04

SzkolaMuzykiNowoczesnej-pracownia-07

SzkolaMuzykiNowoczesnej-pracownia-04a

SzkolaMuzykiNowoczesnej-pracownie-01

SzkolaMuzykiNowoczesnej-pracownie-02

SzkolaMuzykiNowoczesnej-pracownie-03

SzkolaMuzykiNowoczesnej-pracownie-05

SzkolaMuzykiNowoczesnej-pracownie-06

SzkolaMuzykiNowoczesnej-studio-02

SzkolaMuzykiNowoczesnej-studio-03

SzkolaMuzykiNowoczesnej-studio-04

SzkolaMuzykiNowoczesnej-studio-05

SzkolaMuzykiNowoczesnej-studio-06

SzkolaMuzykiNowoczesnej-studio-07

SzkolaMuzykiNowoczesnej-wykladowa-01

SzkolaMuzykiNowoczesnej-KAGYUMA-02

SzkolaMuzykiNowoczesnej-KAGYUMA-06

SzkolaMuzykiNowoczesnej-inauguracja-01

SzkolaMuzykiNowoczesnej-KAGYUMA-04

SzkolaMuzykiNowoczesnej-KAGYUMA-04a

SzkolaMuzykiNowoczesnej-KAGYUMA-07