Logowanie

Dexibell Combo J7 – organy z modelowaniem vintage'owych instrumentów

Dexibell Combo J7 – organy z modelowaniem vintage'owych instrumentów

Dexibell w natarciu! Podczas Musikmesse zaprezentował 3 nowe instrumenty, w tym organy ze zmotoryzowanymi drawbarami! Ale jeszcze ciekawsze jest to, że technologia T2L została zaprzęgnięta do rekreacji różnych modeli vintage'owych organów.

Technologia syntezy T2L (True 2 Life) opracowana przez firmę Dexibell bazuje na 24-bitowych próbkach nagranych w częstotliwości 48 kHz. To daje zasadniczą przewagę nad konkurencją - znacząco większą dynamikę. Do tego, dzięki wykorzystaniu procesora QuadCore do przetwarzania, Dexibell wykorzystuje nie tylko technologię sampli, ale również modelowania fizycznego. Umiejętne połączenie tych dwóch technologii daje niezwykle realistyczne brzmienie. 

Dexibell Combo J7

W Dexibell Combo J7 znajdziemy odwzorowane dwa modele elektromechanicznych organów Hammonda, analogowe organy Farfisa i VOX, a także klasyczne organy piszczałkowe (oddzielne 3 registracje głosów!). Jest również możliwość stworzenia 2 modeli użytkownika. Na panelu z lewej znajdziemy 9 zmotoryzowanych suwaków typu Drawbar. Producent odwzorował wszelkie charakterystyczne elementy hammondowskiego brzmienia – są 3 typy Chorus'a, sekcja Percussion z 2. lub 3. harmoniczną, wyborem brzmienia Soft/Normal i Fast/Slow. Combo J7 ma również emulację wirującego głośnika z przełączaną szybkością Slow/Fast i zatrzymaniem rotora (Break). Jest również przester Overdrive. Dodatkową opcją jest funkcja Morphing.  

Dexibell Combo J7

Instrument posiada 3 warstwy organowe – Upper, Lower i Pedal. Ponadto jest świetnie brzmiący moduł barw przydatnych w pracy scenicznej, jak choćby fortepiany w technologii T2L, piana elektryczne, brassy, sekcje smyczkowe, barwy syntezatorowe. To kompletny instrument.  

Dexibell Combo J7

Na duże słowa uznania zasługuje klawiatura – nie tylko ma charakterystykę pracy zbliżoną do klawiatur tego typu klasycznych instrumentów, w tym również odgłos pracy (!). Efekt dopełnia wizualnie „stara”, nieco kremowa barwa białych klawiszy. 

Dexibell Combo J7

Dynamika brzmienia barw jest wręcz niesamowita. Tor audio również jest mocną stroną instrumentu. Możliwości instrumentu uzupełnia 4-kanałowy procesor efektów i korektor Master EQ. Więcej informacji wkrótce na stronie producenta.

 

Do testów dostarczył: Soundtrade

 

Więcej w tej kategorii: