Logowanie

Roland FP-10 – lekkie przenośne pianino cyfrowe z młoteczkową klawiaturą z wymykiem - video demo na YouTube

Roland FP-10 – lekkie przenośne pianino cyfrowe z młoteczkową klawiaturą z wymykiem - video demo na YouTube

Roland pokazał na NAMM Show nowe niedrogie lekkie przenośne pianino cyfrowe FP-10. Instrument jest znakomitą propozycją dla początkujących pianistów oraz wielbicieli gry na fortepianie wymagających realistycznie brzmiących barw fortepianu z rezonansem współalikwotowym i młoteczkowej klawiatury z mechanicznym wymykiem (!) zachowującej się jak w prawdziwym fortepianie.

Nowe pianino to bardzo lekki, kompaktowy, ważący nieco ponad 12 kg instrument z doważoną klawiaturą z mechanicznym wymykiem PHA-4 Standard, barwami fortepianów z rezonansem współalikwotowym i wbudowanym niewielkim, ale wydajnym nagłośnieniem. Nagłośnieniem brzmiącym niewiarygodnie naturalnie i dynamicznie biorąc pod uwagę moc 2 x 6W oraz to, że zastosowano umieszczone od spodu instrumentu dwa eliptyczne głośniki 12 cm!

 Roland FP 10 test review demo video 2

Pokładowy moduł dźwiękowy udostępnia barwy fortepianów w technologii SuperNATURAL Piano z rezonansem współalikwotowym. Do dyspozycji są 4 barwy fortepianu, dwa piana elektryczne, dwa klawesyny, wibrafon, jazzowe organy elektromechaniczne, kościelne organy piszczałkowe, dwie sekcje smyczkowe Strings, wspaniały background'owy PAD i wokalny Jazz Scat. Polifonia to 96 głosów. Można łączyć dwie barwy na klawiaturze, jak również pod kontrolą aplikacji Roland Piano Partner 2 komunikującą się z Roland FP-10 przez Bluetooth, dzielić klawiaturę i uruchamiać tryb Twin Piano dający dwie klawiatury z barwami do grania na 4 ręce :-) Bardzo przyjemna opcja. Klawiatura o komfortowym wykończeniu powierzchni a'la kość słoniowa Ivory Style ma 5 krzywych czułości, dzięki czemu można dopasować „twardość” klawiatury do własnych upodobań. Jest również możliwość wyboru stałego poziomu Velocity. Do Roland FP-10 można podłączyć jeden kontroler nożny – pedał Sustain odpowiadający prawemu pedałowi w fortepianie odpowiedzialnemu za przedłużenie dźwięku.

 Roland FP 10 test review demo video USB

Świetną informacją jest to, że Roland FP-10 jest wyposażony w USB MIDI. Oznacza to, że klawiatura może stać się sterownikiem MIDI dla hosta DAW z wirtualnymi instrumentami, jak również klawiaturą sterującą dla klasycznych syntezatorów i modułów dźwiękowych podłączonych do interfejsu MIDI do komputera. Natomiast dzięki Bluetooth MIDI można wykorzystać pianino Roland FP-10 jako klawiatura sterująca na przykład do Apple Garage Band na iPadzie! Lub dowolnej innej aplikacji typu syntezator lub host na tablecie, czy to będzie iPad, czy tablet z systemem Android.

Prócz pokładowego nagłośnienia instrument jest wyposażony w wyjście słuchawkowe stereo mini-jack 1/8”, które w razie włożenia wtyku rozłącza nagłośnienie, by móc grać lub ćwiczyć nie przeszkadzając domownikom lub współlokatorom :-) A trzeba podkreślić, że mechanika klawiatury młoteczkowej PHA-4 Standard została w nowym modelu pianina dobrze wytłumiona, co jest sporym atutem w porównaniu do innych niedrogich pianin cyfrowych.

 Roland FP 10 demo video test Roland FP 10 review 2

Zapraszamy do zapoznania się z pierwszym filmem demo prezentującym podstawowe funkcje pianina Roland FP-10.

Instrument jest już dostępny w sprzedaży! Więcej informacji na stronie producenta.

Dystrybutor: Roland Polska