Logowanie

JBL 708P w studio Foo Fighters

JBL 708P w studio Foo Fighters

John "Lou” Lousteau główny inżynier dźwięku w studiu "606” należącym do Foo Fighters potrzebował wyjątkowych monitorów. Takich z wyrazistymi basami, transparentnymi górkami i niespotykaną dotąd dokładnością. Lousteau wie czego chce. Jest utalentowanym inżynierem i producentem, który współpracował z takimi artystami jak Foo Fighters, Iggy Pop i Joan Jett. John jest głównym inżynierem w Studio 606.

Udało mu znaleść poszukiwany „święty Graal” monitorów studyjnych! Lousteau zdecydował się niedawno na parę monitorów JBL serii 7. Do Studia 606 trafiły 708P ze względu na wysoką wydajność, oszałamiającą szczegółowość i wyjątkową klarowność. Lousteau był pod takim wrażeniem szczegółowości i jasności monitorów #JBL #708P, że wyposażył także domowe studio Taylora Hawkinsa, perkusisty Foo Fighters, dla którego również pracuje.

"Przez lata używaliśmy monitorów różnych marek, ale JBL 7 Series są wyjątkowe - najzwyczajniej podczas pracy one do mnie mówią!" - powiedział Lousteau. „Jest to coś, co w nich brzmi naprawdę znakomicie. Mają soczysty low-end, a średnie i wysokie tony są naprawdę przejrzyste, jasne i super dokładne. Gdy tylko je usłyszałem po raz pierwszy, pomyślałem: „Niszczą system!" W ciągu dwóch miesięcy kupiłem jeszcze po parze, do mojego prywatnego studia oraz domowego studia Taylora.”

JBL LSR 708P front rear

Monitory JBL 708P to ultranowoczesna konstrukcja wykorzystująca najnowsze technologie JBL w kategorii przetworników i cyfrowego przetwarzania dźwięku. Do budowy zastosowano nowej generacji dwucewkowy woofer JBL 728G o dużym skoku membrany, zbudowany w nagradzanej Differential Drive oraz  driver JBL 2409H z lekką polimerową membraną pierścieniową. Dzięki takiej konstrukcji membrany drivera, do minimum zostały ograniczone zniekształcenia nieharmoniczne, a dzięki materiałowi z jakiego zbudowano membranę praktycznie zlikwidowano zniekształcenia harmoniczne. Precyzyjną dyspersję zapewnia falowód Image Control Waveguide zapożyczony z najwyższego modelu referencyjnych monitorów JBL M2. Efektywne pasmo przenoszenia monitorów to zakres 35 Hz - 36 kHz, a z tolerancją +/-1.5 dB od 45 Hz do 23 kHz. Tak szerokie pasmo przetwarzania jest możliwe dzięki zastosowaniu DSP pracującego z 32-bitową zmiennoprzecinkową rozdzielczością, taktowanego zegarem 192 kHz. Do dyspozycji jest 12-pasmowa korekcja Room EQ, 8-pasmowa korekcja User EQ, podwójna linia opóźniająca (do 18 ms Room Delay, do 150 ms AV Sync Delay). Monitory sa wyposażone zarówno w wejście analogowe, jak cyfrowe AES/EBU akceptujące częstotliwość próbkowania do 192 kHz. 

Monitory oferują dużą dynamikę. Oprócz tego uwagę zwraca wysoka wydajność - Max SPL jest większy niż 108 dB, a szczytowy Max SPL sięga nawet 114 dB. 

Więcej o monitorach JBL serii 7 na stronie ESS Audio.

Dystrybucja: ESS Audio