Logowanie

Roland RD-88 – ultralekkie stage piano z doważoną klawiaturą i barwami SuperNATURAL Piano i E.Piano [NAMM 2020]

Roland RD-88 – ultralekkie stage piano z doważoną klawiaturą i barwami SuperNATURAL Piano i E.Piano [NAMM 2020]

Mamy nowe stage piano od Rolanda! Ultralekkie, bo ważące zaledwie 13.5 kg, do tego z topową w pełni doważoną klawiaturą PHA-4 i silnikiem brzmieniowym ZEN-Core z barwami SuperNATURAL Piano i SuperNATURAL E.Piano! Do tego w super-cenie!

 Roland RD 88 stage piano SuperNATURAL Piano E Piano ZEN Core top

Klawiatura, to świetnie grywalny model PHA-4 Ivory Feel, z mechaniką wymyku i z klawiszami pokrytymi poprawiającą kontakt syntetyczną kością słoniową.

Silnik brzmieniowy ZEN-Core oferuje ponad 3000 barw i 400 scen. Klawiaturę można podzielić na 3 strefy i organizować podziały w programach Scena. Na pokładzie Roland RD-88 są do dyspozycji realistycznie brzmiące barwy fortepianów SuperNATURAL Piano z zasymulowanymi rezonansami:

- współalikwotowym – gdy wciskamy klawisze, tłumiki się unoszą znad strun, które są podatne na rezonanse harmonicznych dźwięków

- poświata szumu alikwotowo-rezonansowego przy wciśniętym pedale Sustain, jak w fortepianie akustycznym przy wciśniętym prawym pedale forte

- odgłos tłumienia rezonansu przy puszczeniu klawisza – to subtelna cecha brzmieniowa, oddająca w pełni realizm brzmienia fortepianu akustycznego.

Bardzo realistycznie oddane jest także brzmienie barw pian elektrycznych w technologii SuperNATURAL E.Piano, gdzie mamy dostęp do parametrów emulacji poszczególnych elementów kreujących brzmienie, w tym również do modeli wzmacniaczy i głośników oraz naturalnie brzmiącego efektu analogowego przesterowania.

Roland RD 88 stage piano SuperNATURAL Piano E Piano ZEN Core control2

System kontroli brzmienia to dedykowane potencjometry dające dostęp do najważniejszych funkcji oraz łatwo dostępne kółka Pitch Bend i Modulation. Mocną stroną Roland RD-88 będzie processing efektowy – do dyspozycji jest nowy system „kolorowania” brzmienia barw dla wszystkich 3 stref klawiatury (Zone Tone Color). Dla każdej strefy będącej jednocześnie sekcją Multitimbral, jest korektor strefowy (Zone EQ). Multiefekty są również 3: ponad 90 algorytmów IFX dla scen, pogłos (6 typów) i chorus/delay (8 typów). Do tego masteringowy kompresor wielopasmowy i Master EQ. Proceor efektów obsługuje również analogowy kanał wejściowy – mamy Input Reverb i Input EQ.

Roland RD 88 stage piano SuperNATURAL Piano E Piano ZEN Core rear

Z innych funkcjonalności, Roland RD-88 ma odtwarzacz utworów z pen drive'a USB, sekcję podkładów perkusyjnych, kontrolę dla DAW, funkcje Masterkeyboardu ze sterowaniem po MIDI OUT i MIDI USB. Nota bene, USB działa również jako interfejs audio :-)

Roland RD 88 stage piano SuperNATURAL Piano E Piano ZEN Core stand

Do instrumentu można podłączyć 3 pedały kontrolne (DAMPER/SUSTAIN, FC1 i FC2) – wszystkie z gniazdami TRS, więc na przykład pedał SUSTAIN ma funkcję półpedału. Kontrolery FC1 i FC2 są programowalne – zarówno do pracy jako przełącznik (Switch), jak ciągłej (Continuous Expression). Wyjścia audio to wyjście stereo (2 x jack 1/4”), wyjście słuchawkowe (jack 1/4” TRS), mamy również wejście mikrofonowe (jack 1/4”) oraz wejście liniowe (mini-jack 1/8” TRS). Wbudowane nagłośnienie bazuje na 2-drożnych głośnikach (2x niskotonowe 12 cm + 2x tweeter 2 cm ) i ma moc 2x 6W. Wymiary Roland RD-88 to 1,284 (W) x 258 (D) x 159 (H) mm. Dostępność nowego modelu jest planowana już na początek lutego!

Więcej informacji na stronie producenta.

Dystrybutor: Roland Polska